عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۰۴۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
سید احمد عبودتیان:
مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا هیأت‌های محوری را حلقه‌های میانی خواند و گفت: هیئت‌ها در مدل ارتقایافته ۱۴۰۰ به چند ده نفر محدود نمی‌شوند بلکه محوریت خود را عموم مردم قرار می‌دهند تا بتوانند مردم را به میدان عمل وارد کند.

عقیق: سید احمد عبودتیان در همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار شد، با اشاره به اینکه ما ادعای حرکت در مسیر تبعیت از امام زمان(عج) و سربازی ایشان را داریم، اظهار کرد: اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی مسؤول ستاد فرماندهی امام عصر(عج) است و ما در حال سربازی هستیم نمی‌توانیم خارج از فرمان رهبری که در بیانیه گام‌دوم انقلاب مطرح شده حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایشان به صراحت به گروه‌ها و جریانات مختلف گفتند که زمینه‌سازی ظهور درحال انجام است، مطرح کرد: امروز روی زمین می‌توان این زمینه‌سازی را محاسبه و به‌خوبی بسترهای فراهم شده را مشاهده کرد.

فرمانده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا با بیان اینکه هیچ قدرتی به غیر از قدرت خون سیدالشهدا نمی‌توانست واقعه ۱۵ خرداد را رقم بزند، اظهار کرد: نهضت شروع شده و انقلاب به نقطه قابل توجه خود رسیده و در این میان هیأت نقش مهمی داشته است.

وی با اشاره به ویژگی‌های هیئت انقلابی از جمله حضور در میدان خدمت به مردم اضافه کرد: امروز به یک ترازی رسیدیم که غلبه جریان انقلابی هیأت در کشور محسوس است همانطور که در عرصه شعر به این جایگاه رسیده‌ایم.

عبودتیان با بیان اینکه هیأت‌های انقلابی دانسته و ندانسته درحال تحقق فرمان امام هستند، مطرح کرد: شاید برخی باور نداشته باشند اما هیأتی‌ها همانند شهدا هستند که از همه داشته‌های خود گذشته و آماده فدا شدن در مسیر دین هستند و امروز هم به غیر از این هیأتی‌ها شخص و گروه دیگری نیستند که بتوانند در کشور تحول رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه ما برای تازه نگه‌داشتن هیأت نیازمند تنوع با اصالت هستیم، گفت: همچنان تنها عامل تاثیرگذار و جذب کننده مخاطب هیأت است و این هیأت باید در عرصه‌های مختلف از جمله اعتکاف، جشن نیمه شعبان، اطعام غدیر، یادواره شهدا و راهیان نور نقش‌آفرین باشد.

عبودتیان با اشاره به اینکه با پیشرفت ارتباطات، هیأت‌ها نیز در این عرصه پیشرفت کرده‌اند، گفت: امروز رسانه و تبلیغ هم در هیأت مورد توجه قرار گرفته است و هیأتی‌ها با یک آرایش جدید در میدان حضور یافته‌اند.
وی با بیان اینکه با نفوذ بیشتر دشمنان موضع‌گیری و حرکت منسجم هیأتی‌ها هم قوی‌تر شد، عنوان کرد: در فتنه ۸۸ همه متوجه شدند که میدان نیروی پیاده می‌خواهد و باید جبهه‌سازی کرد و به همین علت هم برخی مجموعه‌ها در کشور برای جبهه‌سازی بسیج شدند.

عبودتیان با تاکید بر اینکه امروز انقلاب به دومین مرحله خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی ورود کرده است، مطرح کرد: راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر انقلاب اسلامی است و دنباله آن که به تعبیر رهبری به گمان زیاد به دشواری گذشته نیست باید با همت و تلاش جوانان طی شود.

وی از هیأت به‌عنوان پاتوق جوانان متعهد نام برد و ادامه داد: مدیران هیأت‌ها می‌توانند از این ظرفیت در خدمت به عموم مردم و در مسیر اهداف انقلاب و دین استفاده کنند یا نسبت به آن بی‌توجه باشند.

عبودتیان هیأت‌های محوری را حلقه‌های میانی خواند و گفت: مدل ارتقایافته هیأت‌های ۱۴۰۰ به چند ده نفر محدود نمی‌شوند بلکه محوریت خود را عموم مردم قرار می‌دهند تا بتواند مردم را به میدان عمل وارد کند.

این فعال فرهنگی تاکید کرد: بسیاری از تشکل‌های جهادی می‌خواهند تا پایان میدان خودشان کار را دست بگیرند درحالی‌که اصل این است که ما بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای انجام وظایف هیأت بهره‌مند شویم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین