عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۳۳۲
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
رئیس سازمان هیئت:
رئیس سازمان هیئت و تشکل‌های دینی گفت: واقعاً جای تاسف است که برخی‌ها که خود را مذهبی می‌دانند، اینگونه بی‌محابا، آبروی افراد را مورد هتک حرمت قرار می‌دهند. آبروی مادحین و خادمان اهل بیت (ع) باید برای همه مهم باشد.

عقیق: همزمان با دهه کرامت و روزهای جشن و سرور میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، برخی جریان‌ها با اتهام‌زنی به مادحین و خادمان اهل‌بیت علیهم‌السلام، کام‌ها را تلخ کردند. در حالی که بنا به اعلام قبلی، قرار بود همزمان با میلاد کریمه اهل بیت(س)، جشن روز دختر در حرم ایشان در قم برگزار شود، فشار و اتهام‌زنی برخی جریان‌ها منجر به لغو این برنامه و دلخوری جمع زیادی از دختران مومنه و انقلابی و خانواده‌هایشان شد.

برخی مدعیان مذهبی بودن بی‌محابا آبروی مداحان را می‌برند

در همین راستا حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در گفت‌وگویی در خصوص خطاب قراردادن برخی مداحان به نام مداح صورتی، مداح حامی ولنگاری فرهنگی و ... اظهار داشت: اتفاق تلخ و ناگواری است که کام‌ها را در این ایام جشن و سرور اهل بیت علیهم‌السلام تلخ کرد. حتی بازگویی این الفاظ هم دل را به درد می‌آورد. 

وی افزود: واقعاً جای تاسف است که برخی‌ها که خود را مذهبی می‌دانند، اینگونه بی‌محابا، آبروی افراد را مورد هتک حرمت قرار می‌دهند. آبروی مادحین و خادمان اهل بیت علیهم السلام باید برای همه مهم باشد.

از مداحان مورد هجمه دلجویی می‌کنیم

باباخانی تصریح کرد: سازمان هیأت و تشکل‌های دینی که زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی است به عنوان تنها متولی نظارتی بر امور هیأت‌ها پیگیر مسأله خواهد بود و در جهت دلجویی از مداحان و افرادی که مورد هجمه قرار گرفته‌اند، گام برمی‌دارد.

رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در پاسخ به این سوال که برخی منتقدان این مادحین معتقدند آنها با فاصله گرفتن از فضای سنتی، تلاش می‌کنند تا با ایجاد فضاهای کاذب، مخاطب و اصطلاحاً فالوور جمع کنند، تصریح کرد: همین مداحانی که این منتقدان به آنها تاخته‌اند در مواقع لزوم پای کار بوده‌اند و مدافع ارزش‌ها بوده و کارهای ارزشمندی کرده‌اند تا نسل جدید را در میدان دین و مذهب نگه دارند. آنها پا در میدان‌هایی گذاشته‌اند که قبلاً تجربه نشده بود و شاید ایراداتی هم باشد، اما همه می‌دانیم دیکته ننوشته است که غلط ندارد. به جای زدن ریشه و تندروی بی‌حاصل باید دلسوزانه و دغدغه‌مند، راهکار ارائه کرد، نه اینکه مداحان ایستاده پای کار نظام و دین را با این الفاظ و کلمات راند. 

وی ادامه داد: بهتر بود متولیان و برگزارکنندگان با علم به اینکه نسل جدید و دختران به خصوص در این روزها و مقطع حساس به این مجلس و برنامه دعوت شده‌اند، با سعه صدر و همین‌طور هماهنگی و مشورت با نهادهای ذیربط مثل سازمان تبلیغات اسلامی یا خود سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، زود تصمیم به لغو آن نمی‌گرفتند تا تبعات کمتری داشته باشد.

ایجاد فضای پرتنش و غیرتعاملی به سود هیچ کس نخواهد بود

باباخانی با ارائه توصیه‌ای برای برنامه‌های پیش رو گفت: در مسیر تربیتی و کار فرهنگی باید همکاری، همدلی و توافق و اجماع بین تمام تشکل‌های دینی و هیأت‌های مذهبی و متولیان حوزه فرهنگ صورت بگیرد. با ایجاد اجماع و تحمل شنیدن سلایق متعدد است که ما می‌توانیم به دور از نظرات شخصی و امیال درونی، در مسیر خدمت به اهل بیت علیهم‌السلام گام برداریم.

رئیس سازمان هیأت‌ و تشکل‌های دینی در پایان خاطرنشان کرد: هدف و نیت همه چه مداح و چه متولی و حتی آن منتقدان، مسائل دینی است، بنابراین باید با توجه به شرایط حساس موجود و اینکه دشمنان بر چه مسائلی تمرکز کرده‌اند، با حفظ وحدت و ایجاد فضای همدلی گام برداشت. قطعاً ایجاد فضای پرتنش و غیر تعاملی به سود هیچ کس نخواهد بود.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین