عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۶۲۶۶۹
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
برگزار می شود؛
حجت الاسلام شرفخانی با اشاره برگزاری شب شعر آئینی در شب عید غدیرخم گفت: برگزاری مراسم عقد اخوت و همچنین خطبه خوانی غدیر خم نیز در 1000 امامزاده برگزار می شود.
عقیق:حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارداشت: حادثه غدیر یک فرهنگ، اندیشه، تفکر و راه است و تنها یک حادثه تاریخی نیست بلکه نسخه هدایت و دستیابی بشر به سعادت و خوشبختی است.

وی با بیان اینکه اگر رسول اکرم (ص) امامت علی ابن ابی طالب (ع) را در این روز ابلاغ نمی کرد ، رسالتش ابتر می ماند، گفت : ما مسلمانان با این نگاه این روز را عید و جشن می گیریم که براساس خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص) وظیفه داریم، پیام این روز را به نسل های بعد از  خود منتقل کنیم زیرا پیامبر فرمودند؛ آنهایی که حاضرند این پیام را به غایبان  برسانند و پدران  نسل در نسل به فرزندان خود این پیام را تا روز قیامت منتقل کنند.

حجت الاسلام شرفخانی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه براین اساس و در راستای تحقق این مهم ، در آخرین روز از دهه ولایت و امامت جشن بزرگ ولایت علوی، اکمال دین نبوی برای پنجمین  سال متوالی در امامزادگان کشور برگزار می شود ، و امسال این جشن بزرگ در بیش از 2000 امامزاده و  بقعه متبرکه روز جمعه 10 مهرماه همزمان با عید غدیر خم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد : این جشن بزرگ با هدف ترویج فرهنگ غدیر ، تعمیق سطح اعتقادات مردم بویژه جوانان در موضوع ولایت و بهره گیری از ظرفیت بقاع متبرکه برای رساندن پیام غدیر به نسل های بعد برگزار می شود.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه محافل انس با قرآن و قرائت زیارت جامعه کبیره در شب و روز میلاد امام هادی (ع) در بقاع متبرکه برگزار شد ، افزود : نمایشگاه فرهنگی با عنوان «پیام آفتاب» در 1700 بقعه متبرکه برپا شده است که شامل 20 تابلوی محتوایی و گرافیکی پذیرای علاقه مندان است و همچنین ایستگاه های صلواتی و غرفه های عرضه کتاب نیز در امامزادگان شاخص می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز پنج شنبه 9 مهرماه ، تاکید کرد : این همایش ویژه بانوان گرانقدر همراه با تواشیح ، سرود ، سخنرانی ، مسابقه ، تجدید عهد و پیمان با ولایت و امامت در 700 امامزاده برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در شب عید غدیرخم در امامزادگان شاخص استانها مراسم نورافشانی برگزار خواهد شد ،گفت: برنامه اصلی جشن ولایت علوی در روز عید غدیر حضور در منزل سادات برای عرض تبریک این عید سعید  است زیرا احترام به سادات ، احترام به اهل بیت (ع) است که در خطبه غدیر هم به آن اشاره شده است.

حجت الاسلام شرفخانی ادامه داد: سنت خوبی است که در روز عید غدیر خدمت سادات واجب التعظیم برسیم که بعنوان ذریه اهل بیت (ع) دارای جایگاه والایی در دین هستند و از آنان هدایای معنوی برای سعادت و خوشبختی خود در زندگی دریافت کنیم.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه شب شعر آئینی در شب عید غدیرخم با حضور اساتید و شاعران برگزار می شود ، تصریح کرد: برگزاری مراسم عقد اخوت و همچنین خطبه خوانی غدیر خم نیز در 1000 امامزاده برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: کتاب «ایوان نجف»  نیز در شمارگان 150 هزار نسخه به چاپ رسیده است که مسابقه ای نیز از این کتاب با هدایای کمک هزینه سفر به حج عمره ، عتبالت عالیات و مشهد مقدس پیش بینی شده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: