عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۶۹۳
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۲
رییس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم ، از ارسال 150 هزار پاسخ علمی به شبهات تا سال 90 توسط این مرکز خبر داد و گفت: تاکنون 60 جلد کتاب از شبهات پاسخ داده شده، به چاپ رسیده است.
عقیق: حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی مهر در دیدار آیت الله العظمی نوری همدانی، حوزه علمیه را متولی و متصدی اصلی پاسخگویی به شبهات عنوان کرد و گفت: حوزه باید شبهات را از نقاط مختلف ایران و حتی دنیا جمع آوری کرده و پاسخگوی آنها باشد.

رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم ادامه داد: در حال حاضر از راه ها و روش های گوناگون سوالات و شبهات از تمامی نقاط دنیا به مرکز می رسد و متخصصین و محققین حوزه که عمدتا سطح چهار و دکترا هستند، پاسخ سوالات را داده و پس از تائید نهایی ناظر علمی، ارسال صورت می گیرد.

وی از ارسال 150 هزار پاسخ علمی در مورد شبهات تا سال 90 توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات خبر داد و گفت: تاکنون 60 جلد کتاب از شبهات پاسخ داده شده، به چاپ رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مهر با اشاره به راه اندازی پایگاه اینترنتی اندیشه، خاطر نشان کرد: کاربران با مراجعه به این سایت می توانند پاسخ سئوالات خود را دریافت نمایند.

وی همچنین از برگزاری جلسات مختلف پاسخگویی به شبهات در استان ها و شهرستان های کشور خبر داد و ابراز داشت: برگزاری این نشست ها در استانها بسیار مثمر ثمر بوده و شاهد استقبال فراوان از این جلسات هستیم.

رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه افزود: 130 گفتمان دینی در مورد شبهات روز نیز در مدرسه فیضیه قم با موضوعاتی از جمله وهابیت، عرفان های کاذب و ... برگزار شده است.

وی همچنین از ارایه نسخه جدید نرم افزار پاسخ خبر داد و گفت:: در ماه مبارک رمضان نسخه جدید نرم افزار با عنوان «پاسخ 2» در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد که در آن به 14 هزار شبهه پاسخ داده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مهر در پایان گفت: با توجه به فراوانی سئوالات رسیده از نقاط مختلف کشور به مرکز مطالعات، این سئوالات براساس مقاطع سنی دسته بندی شده و شبهات اساسی هر منطقه به دست آمده و همراه پاسخ در اختیار کارشناسان و مبلغان دینی مناطق و استان های مربوطه قرار می گیرد.


منبع:حوزهارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین