عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۵۲۵
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
پای درس آقا|
رهبری می‌فرمایند: در روزگاری که دشمنان اسلام و ‌دشمنان امّت اسلامی با انواع و اقسام ابزارها و وسایل، دارند کار می‌کنند، خداوند ‌متعال ناگهان حادثه‌ راه‌پیماییِ اربعین را عظمت می‌دهد. این ‌نشانه‌ اراده‌ الهی است.

عقیق: در دنیای مدرن امروزه، کنش اجتماعی امری نادر و غریب است. اما با این اوصاف راه‌پیمایی اربعین نشانگر این است که هنوز کنش اجتماعی آن هم از نوع دینی همچنان زنده و پویا است. آنچه که در ادامه می‌خوانید؛ سخنان رهبری معظم درباره گردهمایی عظیم اربعین است.

اربعین پیام عاشورا است

اربعین جهانی شد و جهانی‌تر هم خواهد شد؛ این خون حسین‌بن‌علی است که بعد از ۱۴۰۰ سال دارد می‌جوشد و روزبه‌روز تازه‌تر ‌می‌شود، روزبه‌روز زنده‌تر می‌شود؛ این همان پیام عاشورا است که از حلقوم اباعبدالله و حلقوم زینب کبریٰ (سلام‌ الله ‌علیهما) در ‌نهایت غربت و تنهایی صادر شد و امروز فضای عالم را فرا گرفته است و فرا می‌گیرد. حسین (علیه‌السّلام) متعلّق به انسانیّت است؛ ‌ما شیعیان افتخار می‌کنیم که پیرو امام حسین هستیم، امّا امام حسین فقط متعلّق به ما نیست؛ مذاهب اسلامی، شیعه و سنّی، همه ‌زیر پرچم امام حسین هستند. در این راه‌پیمایی عظیم حتّی کسانی که متدیّن به اسلام هم نیستند شرکت می‌کنند و این رشته ‌ادامه خواهد داشت ان‌شاء‌الله؛ این یک آیت عظمایی است که خدای متعال دارد نشان می‌دهد.

اربعین نشانه اراده خداوند است

در روزگاری که دشمنان اسلام و ‌دشمنان امّت اسلامی با انواع و اقسام ابزارها و وسایل، با پول، با سیاست، با سلاح علیه امّت اسلامی دارند کار می‌کنند، خداوند ‌متعال ناگهان حادثه‌ راه‌پیماییِ اربعین را این ‌جور عظمت می‌دهد، این‌ جور جلوه می‌دهد. این آیت عظمای الهی است، این ‌نشانه‌ اراده‌ الهی بر نصرت امّت اسلامی است، این نشان می‌دهد که اراده‌ خدای متعال بر نصرت امّت اسلامی تعلّق گرفته ‌است‌.

توطئه سکوت دشمن در قبال بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان

‌ ‌پدیده‌ اربعین‌ ‌یک پدیده‌ غیر قابل توصیفی است، اصلاً بی‌نظیر است؛ یک رزمایش عظیم و شگفتی‌ساز است این حرکت ‌فوق‌العاده، و همین‌طور که مکرّر در این روزها گفته شد، در دنیا دیگر نظیری ندارد. غربی‌ها هم نمی‌توانند درک کنند این حرکت ‌را که یعنی چه، چطور می‌شود؟ لذا شما می‌بینید دستگاه‌های تبلیغاتی‌شان اوّلاً چند سال که سکوت می‌کنند، «توطئه‌ سکوت»؛ ‌‌در حالی که کمترین حرکتی را در هر جای دنیا این‌ها منعکس می‌کنند، چند سال این‌ها اصلاً اسم این حرکت عظیم مردمی را ‌نیاوردند، اشاره‌ای به آن نکردند، تصویری از آن منتشر نکردند و امسال هم که یک مقداری به آن پرداختند، تحلیل‌های ‌خصمانه، تحلیل‌های غلط کردند که از نظر مؤمنان به این راه، تحلیل‌های بلاهت‌آمیزی است.

امثال این رادیوی انگلیس و امثال ‌این‌ها تحلیل خصمانه کردند. این نشان‌دهنده‌ این است که فورانِ این سرچشمه‌ فیّاض، به شدّت آن‌ها را دستپاچه کرده، نمی‌توانند ‌تحلیلش کنند. گاهی گفتند این را دست‌های دولتی به راه انداختند! کدام دولتی می‌تواند ده میلیون، پانزده میلیون انسان را مرد، ‌زن، پیر، جوان، قشرهای مختلف راه بیندازد، حدّاقل هشتاد کیلومتر پیاده اینها را از یک شهر به یک شهر دیگر بکِشاند؟ کدام ‌دولتی می‌تواند این کار را بکند؟ حالا اگر فرض کنیم به فرض محال، دولت جمهوری اسلامی و دولت عراق هم توانسته‌اند این کار ‌را بکنند، خودش یک معجزه‌ دولتی است؛ خب شما هم بکنید اگر می‌توانید! اگر بلدید، شما هم این کار را راه بیندازید؛ نه، جز ‌عشق، جز ایمان، جز جوشندگیِ خونِ شهیدانِ والامقام، هیچ عاملی قادر نیست این حرکت را انجام بدهد. کار بزرگی انجام گرفته ‌است؛ روزبه‌روز هم بهتر، قوی‌تر، پخته‌تر و جاافتاده‌تر می‌شود، هر سالی از سال قبل بهتر می‌شود؛ ان‌شاء‌الله بعد از این هم ادامه ‌خواهد داشت. و غربی‌ها هم مجبورند تماشا کنند و نتوانند تحلیل کنند، نتوانند بفهمند و ضربه‌ی این حرکت را هم خواهند ‌خورد‌.‌


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین