عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۳۶۲
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۱
عراق درحال افزایش زیرساخت‌های ارتباطی است و در مرحله نخست اینترنت رایگان از امروز در حرم امامین جوادین علیهماالسلام ارائه می‌شود. وزیر ارتباطات عراق می‌گوید: بزودی این خدمات در بین‌الحرمین کربلا در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

عقیق: در آستانه اربعین حسینی و حضور میلیون‌ها زائر از کشورهای مختلف به عراق، مسؤولان این کشور به منظور ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در حال برنامه‌ریزی هستند.

ارائه اینترنت رایگان در حرم کاظمین از امروز

یکی از مشکلاتی که هر ساله زائران در عراق با آن مواجه هستند، مشکل اینترنت است. هیام الیاسری، وزیر ارتباطات عراق با اشاره به توسعه زیرساخت ارتباطی در شمال بغداد می‌گوید: اینترنت رایگان از امروز در حرم امامین الجوادین علیهماالسلام کاظمین ارائه می‌شود و مرحله بعدی در نظر گرفتن این خدمات در بین‌الحرمین کربلاست.

ممنوعیت ورود تلفن همراه در حرم کاظمین برداشته می‌شود

با این اقدام، زائران در حرم کاظمین اینترنت رایگان خواهند داشت. البته در بسیاری از ایام، خادمان حرم امامین جوادین علیهماالسلام اجازه ورود تلفن همراه به حرم‌ها را نمی‌دهند. البته برخی از منابع مطلع می‌گویند: ورود تلفن همراه به حرم کاظمین بزودی آزاد می‌شود.

سال گذشته با برداشتن محدودیت‌های کرونایی در عراق، زائران امکان ورود تلفن همراه به حرم امام حسین و حضرت عباس علیهماالسلام را پیدا کردند. در حالی که پیش از این، زائران باید تلفن همراه خود را تحویل امانتداری حرم می‌دادند.

جلوگیری از گم شدن زائران با اینترنت رایگان در حرم‌ها

زائران خارجی که به عراق مشرف می‌شوند، برای ارتباط اینترنتی با دوستان و خانواده باید سیمکارت عراقی تهیه کنند یا از وایفای هتل استفاده کنند. اما عراق با ارائه اینترنت رایگان در حرم‌ها سعی دارد که از گم شدن زائران در محیط حرم‌ها جلوگیری کند و آنها بتوانند در اماکن مقدس همراهان خود را به راحتی از طریق ارتباط اینترنتی پیدا کنند. علاوه بر این، با ارائه اینترنت رایگان، افراد می‌توانند حال ‌و هوای کربلا را از طریق شبکه‌های اجتماعی به جهانیان نشان دهند. 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین