عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۸۸۱
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷
کارشناس سیاسی گفت: باید زمینه حضور مردم در جنگ فرهنگی فراهم شود و بخشی از آنچه در فضای مجازی می گذرد در فضای حقیقی پاسخ داده شود.

عقیق: جعفر قنادباشی در گفتگو با خبرنگار سراج24، در مورد برگزاری پیاده روی روز غدیرخم در سال گذشته اظهار داشت: استقبال از این برنامه نشان دهنده نیاز به چنین حرکتی بوده و بیانگر ضرورت اجرای بیش از پیش اینگونه برنامه ها است. 

وی با بیان اینکه ما در اجرای برنامه هایی که مربوط به شعائر دینی است کمبود داریم، افزود: در برگزاری شعائری که مربوط به اعتقادات دینی است باید اهتمام بیشتری شود و این پیاده روی می تواند به عنوان یک تبلیغ موثر برای فرهنگ ایرانی اسلامی در جهت ترویج آن باشد زیرا فرهنگ ایرانی با فرهنگ اسلامی و فرهنگ اسلامی با فرهنگ ایرانی از دیرباز عجین بوده است و فرهنگ ایرانی همواره رنگ و بوی دینی دارد. 

کارشناس سیاسی عنوان داشت: برنامه هایی از نوع برگزاری پیاده روی غدیرخم بهترین شیوه برای مقابله با جنگ فرهنگی یا به قول رهبر معظم انقلاب شبیخون فرهنگی است که دشمن علیه ایران اسلامی در پیش گرفته است. 
قنادباشی با اشاره به هجمه های فرهنگی در فضای مجازی تصریح کرد: باید هر چه بیشتر زمینه حضور مردم در جنگ فرهنگی فراهم شود همچنین باید بخشی از آنچه در فضای مجازی می گذرد در فضای حقیقی پاسخ داده شود که این امر می تواند بسیاری از هجمه های فضای مجازی را خنثی کند. 

وی با اشاره به اهمیت درست برگزار کردن چنین مراسمی تشریح کرد: یکی از ضرورتها و پیشنهادات برای برگزاری بهتر این برنامه لزوم شکل گیری اتاق های فکر در راستای برنامه ریزی برای ترویج اعتقادات دینی از جمله فرهنگ غدیرخم است که مراسمات این چنینی صرفا برای شادی نباشد بلکه سبقه تاثیرگذاری، اندیشه ای و اعتقادی آن نیز در نظر گرفته شود. 

کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: پر رهرو بودن یکی از ویژگیهای پیاده روی غدیرخم سال گذشته است که این مقوله باعث ترویج مراسمات دینی و فرهنگی است و امسال نیز باید این مراسم به صورتی پر رنگ، پر رهرو و بدون نقص برگزار شود و برنامه های متنوع برای اقشار مختلف به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان اجرا شود تا مفاهیم اعتقادی اثرگذاری بیشتری داشته و تاثیرات این برنامه طولانی مدت باشد، به عنوان مثال می توان کتابخوانی با اجرای مسابقه از محتوای آن کتاب با زمانبندی خاص و اهدای هدایا به برگزیدگان را در دستور کار قرار داد تا در طول سال، شرکت کنندگان با موضوعات و مفاهیم دینی از جمله غدیر در ارتباط بوده و از برکات اعتقادی و اندیشه ای آن بهره مند شوند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین