عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۲۶۷
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
برای نخستین‌بار صورت گرفت:
موکب اربعین امسال برای نخستین‌بار در نمایشکاه بین‌المللی کتاب تهران راه‌اندازی شده است که در این غرفه کتاب هایی با مضامین اربعین معرفی می‌شود.

عقیق: موکب کتاب اربعین امسال برای نخستین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه‌اندازی شده است.

این غرفه در نیم طبقه شبستان با هدف ترویج فرهنگ اربعین و معرفی دستاوردهای آن، فعالیت می‌کند.

به گفته مسؤول غرفه موکب اربعین، بیش از یک هزار کتاب در حوزه اربعین احصا‌ء شده است که در سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سعی شده این کتاب‌ها را معرفی کنند.

همچنین در این غرفه افراد می‌توانند دل‌نوشته‌هایی از زیارت سیدالشهدا علیه‌السلام بنویسند و در آخرین روز نمایشگاه به قید قرعه، به سه نفر از برگزیدگان سنگ حرم امام حسین علیه‌السلام اهدا می‌شود. البته این دلنوشته‌ها در قالب کتابی نیز به چاپ خواهد رسید.

«عمود، عمود خاطره» با موضوع خاطرات اربعین در هزار کلمه، برپایی نشست‌های تخصصی و نقد کتاب و‌ پخش آن به صورت زنده از شبکه اینترنتی عبرات، معرفی فعالیت‌های ادوار مختلف کمیته فرهنگی اربعین و کتاب‌هایی که در این حوزه منتشر شده است، از دیگر اقدامات غرفه موکب اربعین مستقر در سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

علاوه بر این، در غرفه موکب اربعین از علاقه‌مندان به فعالیت در ایام اربعین نیز نام‌نویسی می‌شود و موکب‌داران نیز می‌توانند با معرفی خدمات خود، مورد حمایت کمیته فرهنگی اربعین قرار گیرند.

غرفه موکب اربعین توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین و با همکاری بعثه مقامذمعظم رهبری در سی و چهارمین نمایشکاه بین‌المللی کتاب تهران راه‌اندازی شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین