عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۴۷۱
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
سفر نوروزی عتبات در ۲ بسته زیارتی پیش‌بینی شده است که البته به دلیل بالا بودن قیمت بلیت پروازها، فقط ثبت‌نام از متقاضیان سفر زمینی عتبات در ایام نوروز در حال انجام است.

عقیق: نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات برای ایام نوروز آغاز شده است که البته در حال حاضر با توجه به بالا بودن هزینه بلیت پروازها، ثبت‌نام سفر زمینی عتبات در ایام نوروز در حال انجام است و هیچ کاروانی به صورت هوایی برای نوروز ۱۴۰۲ باز نشده است.

تدارک ۲ بسته زیارتی برای عتبات نوروزی

با بررسی خبرنگار فارس، عتبات نوروزی ۱۴۰۲ در ۲ بسته ۶ و هفت شب پیش‌بینی شده است که هزینه سفر زمینی عتبات در بسته یک هفته‌ای که همراه با یک شب اقامت در کاظمین است، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و برای ۶ شب بدون زیارت کاظمین، ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا است.

هزینه سفر عتبات نوروزی به صورت زمینی نسبت به سفرهای کنونی عتبات با کاهش همراه شده است که به گفته یک منبع مطلع، اختصاص ارز با قیمت پایین‌تر از بازار آزاد دلیل این امر است. البته دولت هنوز ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی را برای سفر عتبات اختصاص نداده است.

استقبال از سفرهای عتبات نوروزی و باز نشدن کاروان‌های هوایی به دلیل گرانی بلیت پرواز

با توجه به اینکه همچنان برخی از دفاتر زیارتی بسته‌های سفر نوروزی عتبات را باز نکرده‌اند، ظرفیت محدودی برای نوروز ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است که البته به نظر می‌رسد با همکاری سایر مجریان زیارتی برای دوره عتبات نوروزی ظرفیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر باز شود. 

از ساعاتی قبل که ثبت‌نام سفر عتبات نوروزی آغاز شده است، حدود ۸۰ کاروان تکمیل شده است که این امر نشانگر استقبال متقاضیان از این سفر معنوی است.

به گزارش فارس، سفر نوروزی عتبات از ۲۳ اسفندماه آغاز می‌شود و تا دوم فروردین‌ماه ادامه دارد. پس از آن هم با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان هم‌زمان با نوروز شده است، عتبات رمضانیه صورت می‌گیرد که هنوز زمان ثبت‌نام و هزینه آن نیز مشخص نیست.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین