عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۸۱۷
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
پای درس آقا|
رهبری می‌فرمایند: امروز کسانی با ادعای پیروی از آن پیامبر بزرگ الهی، در جایگاه طواغیتی نشسته‌اند که عیسی‌بن‌مریم با آن‌ها مبارزه می‌کرد. امروز بسیاری از کسانی که دم از پیروی از حضرت مسیح می‌زنند، راهی غیر از راه حضرت مسیح می‌روند.

عقیق: اسلام، یعنی تسلیم در برابر آن حرکت عظیم توحیدی که از روز اول خلقت تا زمان حال حاضر ادامه دارد و مسلمان کسی است که در برابر تمام پرچم‌داران مسیر حقیقت ـ که انبیاء الهی باشند ـ سر تسلیم و اطاعت فرو بیاورد و به ندای «قُلْ آمَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ عَلَیْنَا وَمَا أُنْزِلَ عَلَىٰ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَاقَ وَیَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِیَ مُوسَىٰ وَعِیسَىٰ وَالنَّبِیُّونَ مِنْ رَبِّهِمْ لَا نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ» لبیک گوید.

در آستانه سال جدید میلادی هستیم؛ ایامی که با حضرت مسیح و مریم (علیهما‌السلام)، کلیسا، بابانوئل و آن کالسکه‌ اسرارآمیزش و کلی تمثیل و نماد این‌چنینی شناخته می‌شود، اما پای درس حکیمِ انقلاب، آقا‌سیدعلی خامنه‌ای می‌نشینیم تا تبیین صحیح و روشنی از بزرگان دین مسیحیت برایمان شرح دهد. 

حضرت عیسی، پیغمبری که در برابر طواغیت زمان ایستادگی کرد

[حضرت عیسی (ع)] آن پیامبر برگزیده‌ی خدا، مردم را به راه خدا که راه خوشبختی انسان است دعوت می‌کرد و از پیروی هوا و هوس و آلودن صفای روح انسان به زشتی و ستم و بدکرداری، بر حذر می‌داشت. قدرت‌های طاغوتی و فاسد و زورگو و بندگان زر و زور، آن رسول الهی را مورد آزار و تهمت قرار دادند و قصد جان او را کردند و پس از آن‌که خدای متعال او را در آغوش حفظ و امان خود جای داد، حواریّون و پیروانش را سال‌های سال به شکنجه‌های هولناک دچار ساختند تا تعالیم او را که بر ضدّ فساد و ظلم و شرک و هوسرانی و جنگ‌افروزی و مردم‌فریبی بود، از بین ببرند. آنان که خود، فاسد و ظالم و هوسران و جنگ‌افروز و مردم فریب بودند، نمی‌توانستند دین خدا و پیامبر خدا و رهروان راه خدا را تحمّل کنند. (۱۳۷۳/۱۰/۱۲)

امروز بسیاری که دم از پیروی از حضرت مسیح می‌زنند، راهی غیر از راه حضرت مسیح می‌روند

ارزش حضرت مسیح (علیه‌السلام) از نظر مسلمانان، بلاشک کمتر از ارزش و قدر و قیمت آن حضرت در چشم مسیحیان مومن به مسیحیت نیست. هدایت حضرت عیسی‌بن‌مریم علی‌ (نبیناوعلیه‌السلام)، هدایت به سوی عبودیت خدا و مقابله با فرعونیت و طغیان است. امروز کسانی با ادعای پیروی از آن پیامبر بزرگ الهی، در جایگاه فرعونیان و طواغیتی نشسته‌اند که عیسی‌بن‌مریم با آن‌ها مبارزه می‌کرد. امروز بسیاری از کسانی که دم از پیروی از حضرت مسیح می‌زنند، راهی غیر از راه حضرت مسیح می‌روند. (۱۳۷۹/۱۰/۰۷)

او برگزیده‌ خدا بود که حیرت‌زدگان را به پرستش آگاهانه‌ خداوند دلالت می‌کرد

عیسی بن مریم (علیه‌السّلام) منادی رحمت و برکت و هدایت الهی برای انسان‌ها بود. او در تاریکی شرک و ظلم و دنیای آلوده به گناه و گمراهی، نور هدایتی بود که همه انسان‌ها را به راه خدا هدایت کرد و زلال رحمتی بود که جانها و دلها را شست‌وشو می‌داد. او پرچمدار عدالتی آسمانی بود که ستمدیدگان زمین را به رهایی از اسارت قدرت‌های ستمگر و قلدران متجاوز، فرا می‌خواند. او برگزیده‌ خدا بود که گمشدگان و حیرت‌زدگان را به پرستش آگاهانه‌ خداوند دلالت می‌کرد. ولی رسالت آن راهنمای الهی با انکار و معارضه‌ قدرتمندان و زورمداران مواجه شد و حماسه‌ فداکاری بندگان صالح خدا به زمان و تاریخ، شور و حالی فراموش‌نشدنی بخشید. دستگاه‌های جبّاری که آن روزگار، با کفر آشکار و یا آراسته به ایمانی ظاهری به ستیزه برخاستند و راه مردم به آن سرچشمه‌ نور و معرفت را بستند، امروز نیز با راه مسیح و آرمان‌های الهی او که راه عدالت و انسانیّت و محبّت است، معارضه و ستیزه می‌کنند. (۱۳۶۶/۹/۱۰)

مسیح به نور معرفت و عدل و عبودیّت پروردگار مبعوث گشت

عیسی مسیح (علیه‌السّلام) مجهّز به معجزه و دعوت الهی برای نجات بشر از ظلمات شرک و کفر و جهل و ظلم و رسانیدن وی به نور معرفت و عدل و عبودیّت پروردگار مبعوث گشت و در همه‌‌ مدّت اقامت خود در میان انسان‌ها لحظه‌‌ای در مبارزه با بدی و دعوت به نیکی درنگ نفرمود. و این درسی است که مسیحیان و مسلمانان که معتقدان به نبوّت آن بزرگوارند باید فراگیرند. (۱۳۷۲/۱۰/۱۲)


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین