عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۸۰۴
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
مسئول گروه جهادی شهدای میانرود گفت: خیریه ما در مجموع ۱۸۰ خانواده نیازمند را تحت پوشش دارد و در مناسبت‌های مختلف به آنان خدمت‌رسانی می‌کند.

عقیق: رویداد «حماسه هیأت» این روزها در سراسر کشور با هدف گره‌گشایی از مشکلات و مسائل مختلف مردم به همت هیأتی‌ها در حال برگزاری است. این رویداد از ۱۷ آذرماه سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۷۵ روز آغاز شده است و تا روز میلاد آن حضرت در ۲۳ دی‌ماه ادامه خواهد داشت. گروه جهادی شهدای میانرود و خیریه برکت از جمله نهادهایی است که این روزها در شهرستان دزفول استان خوزستان مشغول خدمت‌رسانی به مردم است.

خیریه برکت ۱۸۰ خانواده نیازمند را تحت پوشش دارد​

احمد طهماسبی مسئول گروه جهادی شهدای میانرود و خیریه برکت شهرستان دزفول استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهارداشت: خیریه ما از ۲ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد که از کمیته امداد امام خمینی (ره) اخذ مجوز کردیم. گروه جهادی نیز مدتی است، راه‌اندازی شده است.

وی افزود: خیریه ما در مجموع ۸۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد را کمک‌رسانی می‌کند و ۱۰۰ خانواده غیرمددجو شامل بدسرپرست و فاقد درآمد هم تحت پوشش ما هستند.

در روز شهادت حضرت زهرا (س) ۴ هزار پرس غذای گرم طبخ شد

طهماسبی با اشاره به اینکه در مناسبت‌های مختلف مذهبی، ملی و ... بسته‌های معیشتی و غذای گرم تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌کنیم، گفت:  بسته‌های معیشتی صرفاً میان خانواده‌های تحت پوشش توزیع می‌شود و غذای گرم را میان تمام افراد محله توزیع می‌کنیم.

 مسئول گروه جهادی شهدای میانرود گفت: در ایام فاطمیه امسال طبخ غذای گرم را در دستور کار داشتیم که از روز شهادت حضرت زهرا (س) در فاطمیه اول که امسال ۱۷ آذرماه شده بود، این کمک‌رسانی و اطعام را شروع کردیم که هرروز در ۳ وعده ۵۰۰ پرس غذای گرم تهیه و توزیع کردیم. در روز شهادت حضرت زهرا (س) که ششم دی‌ماه بود، در مجموع ۴ هزار پرس غذای گرم طبخ و توزیع کردیم.

خدمت‌رسانی به کامیون‌داران در جاده‌ها

وی افزود: در روز ۱۷ آذرماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۷۵ روز، در مجموع ۲۰۰ کیلو گوشت مرغ تهیه و میان ۵۰ خانواده نیازمند توزیع کردیم.

طهماسبی گفت: در طول این ایام همچنین ۳ موکب خدمت‌رسانی نیز در سطح شهر برپا کردیم که یکی از آن‌ها در جاده مواسلاتی شهر برای خدمت‌رسانی به مسافران و کامیون‌داران بود که این روزها در ایام اغتشاشات مشکلات بسیاری برای آنان ایجاد شده بود.

گردهمایی جهادی‌های دزفول برای پرهیز از موازی‌کاری

 مسئول گروه جهادی شهدای میانرود با بیان اینکه همزمان با دهه فجر بنا داریم، گردهمایی فعالان جهادی شهرستان را برگزار کنیم، گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی هماهنگی فعالیت‌های جهادی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها و همچنین پرهیز از موازی‌کاری است.

آموزشگاه کارآفرینی راه‌اندازی می‌کنیم

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ماه‌های باقیمانده از سال بنا داریم در ایام میلاد امیرالمومنین (ع) طبخ غذای گرم داشته باشیم و به مناسبت زمستان لباس گرم برای نیازمندان تهیه کنیم. تهیه بسته معیشتی ویژه نوروز نیز از دیگر برنامه‌های ماست. ساختمان خیریه با کمک مردم و خیرین درحال بازسازی است و بناست ساختمان جدید در دوطبقه برای گروه جهادی، خیریه، دارالقرآن، آموزشگاه کارآفرینی باشد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین