عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
جهادتبیین
مدیرعامل بنیاد هدایت از برگزاری نشست ملی جهاد تبیین با عنوان «آرمان عزیز» ویژه شبکه امامت کشور در قم خبر داد.

عقیق:

حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، از برگزاری نشست ملی جهاد تبیین با عنوان «آرمان عزیز» ویژه شبکه امامت کشور در قم خبر داد و گفت: در این نشست امامان فعال در عرصه‌های مختلف با نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز به عنوان یک قالب بسیار قدرتمند و استراتژیک در انتقال پیام در زمینه امامت آشنا می‌شوند.

میرمحمدیان به اهداف برگزاری این نشست سه روزه اشاره کرد و بیان داشت: در این نشست نیز حرف ما پرداختن به مقوله امامت و اهمیت آن است؛ مقوله‌ای که در لبه جدال تمدنی قرار دارد. در حال حاضر تبلور مسئله امامت در امامت محله است؛ امام محله جاری‌کننده امر ولی در جامعه است.

ولی فقیه حکم جهاد به طلبه‌ها داده است

مدیرعامل بنیاد هدایت از آشنایی امامان با برنامه‌ها و اهداف بنیاد هدایت را از ثمرات دیگر این نشست عنوان کرد و گفت: در این سال‌ها منتظر بودیم که ولی امر حکم جهاد بدهد و بالاخره ایشان این حکم را صادر فرمود و ما را به جهاد تبیین فرمان داد؛ وظیفه شبکه امامت و وظیفه هر امام و هر طلبه‌ای این است که براساس امر ولی در جهاد تبیین قدم بردارد. 

وی مدل حکمرانی را یکی از مصادیق جهاد تبیین برشمرد و گفت: از مهم‌ترین موضوعات در جهاد تبیین، ارائه مدل حکمرانی است و مهم‌ترین دعوای دنیا نیز بر سر همین است.

لیبرال دموکراسی، داعش را به وجود آورد

میرمحمدیان ادامه داد: زمانی می‌گفتند کمونیست مدل برتر حکمرانی است و امروزه در موزه‌های سیاسی و زباله‌دان‌های تاریخ باید به دنبال آن بگردیم؛ بعد از آن لیبرال دموکراسی آمد و ادعایی داشت که می‌تواند جامعه آرمانی را که بشر به دنبال آن بود، بسازد و سرزمین فرصت‌ها و رؤیاها را به بشر عرضه کند، اما در همین انتخابات ترامپ و هیلاری معلوم شد، این مدل حتی نتوانسته در خود آمریکا نیز نتیجه دهد و خود آن‌ها اعتراف کردند که سازنده داعش بوده‌اند و به  بی‌خانمانی و گرسنگی میلیون‌ها نفر در خود آمریکا اذعان داشتند.

وی مدل حکمرانی لیبرال دموکراسی را نیز رو به زوال توصیف کرد و اذعان داشت: آمریکا در مسائل اقتصادی در برابر چین و به لحاظ نظامی در برابر روسیه و از نظر فرهنگی نیز در مقابل ایران کم آورده است؛ ادعای‌ آن‌ها این بود که پیشرفت زنان در برهنگی است، جمهوری اسلامی ثابت کرد، می‌توان برهنه نبود و به موفقیت هم رسید.

جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی در ارائه مدل حکمرانی جدید، افزود: جمهوری اسلامی ثابت کرد که برای پیشرفت مسیرهای دیگری هم هست؛ اما آنچه اتفاق افتاده در ناحیه کلان است ولی در ناحیه میانی هنوز این اتفاق نیفتاده و باید کار شود و با توجه به فرمایش رهبری که جنگ امروز را جنگ اراده‌ها دانستند، باید اراده داشت و تلاش کرد؛ آن که اراده اش ضعیف‌تر باشد زودتر شکست می‌خورد.

وی با اشاره به آیه شریفه «إِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُونَ وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا یَرْجُونَ» اظهار داشت: در تقابل با جبهه دشمن هردو طرف رنج می‌کشد و به سختی می‌افتد ولی تفاوت ما این است که ما به لطف خدا امیدواریم و آن‌ها همین امید را هم ندارند؛ ما با اعتقاد به «إِحْدَى الْحُسْنَیَیْن» جهاد می‌کنیم و جبهه دشمن «اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ» بر سر هوای نفس خود می‌جنگد.

برگزاری نشست ملی جهاد تبیین با عنوان «آرمان عزیز»

میرمحمدیان امامت محله را تبلور مدل حکمرانی اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: بنیاد هدایت نگاه سازمانی ندارد و ما نیز در این نشست به دنبال این هستیم که امر ولی در جهاد تبیین و ارائه مدل امامت به عنوان مدل حکمرانی تحقق پیدا کند.

وی تصریح کرد: نشست ملی جهاد تبیین به یاد شهید مدافع امنیت با عنوان «آرمان عزیز» از امروز به منظور هم‌آهنگی شبکه امامان محله کشور در قم آغاز شد و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. برگزاری گعده‌های تخصصی و جلسات مباحثه پیرامون جهاد تبیین از جمله بخش‌های مهم این نشست خواهد بود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین