عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۴۹۹
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه؛
حجت‌الاسلام غلامرضا عادل گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی کشور و به دلیل جایگاهی که در بین مردم دارند بسیار تأثیرگذار هستند.

عقیق: حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم دیدار مدیران و کارشناسان این معاونت با حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف ضمن اشاره به حوزه بقاع متبرکه گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی کشور و به دلیل جایگاهی که در بین مردم دارند بسیار تأثیرگذار هستند.

وی ادامه داد: یکی از منحصربه‌فردترین سامانه‌های فرهنگی سامانه بقاع متبرکه است که هم مردمی است و مردم به آن اعتقاد و اعتماد کامل دارند هم ازنظر مالی مستقل است و وابسته به‌جایی نیست و هم نیاز به دعوت ندارد و مردم خودشان در این مکان‌ها حضور دارند.

عادل تصریح کرد: بنابراین بقاع متبرکه همواره نقش‌آفرین بوده‌اند و یکی از دلایل شبهات و حملات به این مکان‌های مقدس حوزه تأثیرگذاری عمیق و مهم و فراگیر آنهاست. شبکه‌های معاند و شبهه پراکنان به دلیل تأثیرگذاری عمیق بقاع متبرکه به دنبال تخریب این مکان‌های مقدس هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر و تشکر از کارکنان به تنوع حوزه فعالیت‌های سازمان اوقاف اشاره کرد و گفت: تنوع حوزه فعالیت‌های سازمان اوقاف در انواع و اقسام موضوعات به فراخور نیات واقفین به پهنه یک کشور و حتی یک دولت است.

عادل به انواع فعالیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه‌های مالی از شمارش نذور و غبارروبی‌ها گرفته تا توسعه حرم‌ها و شبستان‌ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی از برگزاری مراسم‌ها، جشنواره‌ها و همایش‌ها گرفته تا اجرای طرح‌های مختلف، تولید کتاب، اعزام مبلغ، حمایت از هیئات مذهبی و خطبا و مادحین و اجرای نیات متنوع واقفین عزیز و بسیاری از فعالیت‌های دیگر، تنوع فعالیت‌های معاونت فرهنگی را به‌خوبی نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در ستاد ۳۱ عنوان برنامه به‌اضافه ۱۳ مؤسسه‌ای که هرکدام کارهای متنوع و پرحجمی انجام می‌دهند، برنامه‌ریزی و مدیریت می‌شود.در استان‌ها هم ۳۸ عنوان شناسه برنامه که شامل ۸۴ ریز فعالیت می‌شود در نظر گرفته‌شده که هرکدام از این فعالیت‌ها خودش بخش زیادی از ایام سال را به دربرمی گیرد.

عادل در بخش پایانی سخنانش به برنامه جامع نظارت و ارزیابی فعالیت‌های استان‌ها اشاره کرد و افزود: از اول امسال ۱۳ سفر استانی انجام شده و نقاط قوت و ضعف فعالیت‌های این استان‌ها شناسایی و بررسی شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین