عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۹۷
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
بازگشت زائران اربعین سرعت گرفت
در فاصله یک روز مانده به اربعین حسینی، به دلیل ازدحام زائران در شهر کربلا و گذر از شب زیارتی سیدالشهدا علیه‌السلام، زائران حرکت خود را به مقصد مرزهای شش‌گانه کشور آغاز کردند، اما فعلا خودروی کافی برای بازگشت زائران مهیا نیست.

عقیق:

شب جمعه شب زیارتی امام حسین علیه‌السلام است و بسیاری از زائران اربعین در این شب خود را کربلا رسانده و زیارت اربعین را قرائت کردند.

بعد از اذان مغرب و‌ عشا زائران در حرم‌های مطهر به نیایش پرداختند و دسته‌های عزاداری یکی پس از دیگری از سمت حرم سیدالشهدا علیه‌السلام هروله‌کنان به سوی حرم حضرت عباس علیه‌السلام حرکت کردند.

 

خودرو برای عزیمت به مرزها کمیاب شد

زائران ایرانی نیز پس از سلامی به ارباب و خواندن زیارتنامه با کوله‌باری از اشک و حسرت این قطعه از بهشت را ترک کردند؛ تا جایی که حوالی بامداد بسیاری از ایرانیان با کوله‌پشتی‌ها در خیابان‌های اصلی حضور داشته و ‌منتظر خودروهایی برای بازگشت به سوی مرزهای ایران بودند.

در خیابان‌های کربلا هم خودروهای مختلفی پیش‌بینی شده بود و‌ حتی ۳۰۰ دستگاه اتوبوس با هماهنگی عراق در شهر مستقر شده است که البته بیشتر این خودروها زائران را به مرز مهران و شلمچه منتقل می‌کنند و از ساعاتی قبل تعداد خودروها نیز افزایش یافته است.

 

خودرو برای عزیمت به مرزها کمیاب شد

البته برخی از زائرانی که قصد بازگشت به مرز خسروی را داشتند، با توجه به نبود خودرو به اندازه کافی مجبور بودند به نقطه دیگری از شهر بروند یا مرز ورود به کشور را مرز مهران انتخاب کنند؛ این امر در حالی است که از فردا پیک جمعیت در مرزها پیش‌بینی شده و‌ مرز مهران هم همانطور که امسال بیشترین حجم تردد را داشت، باز هم به عنوان مرز پرطرفدار برای بازگشت به کشور به شمار می‌رود و نبود وسایل حمل و‌نقل به سایر مرزها هم دلیل اصلی بر ازدحام جمعیت در این مرز خواهد بود. البته تاکنون مشکل و ازدحام جمعیتی در مرز مهران گزارش نشده است و تردد در این مرز روان است.

همچنین یکی از مشکلاتی که برخی از زائران با آن‌ مواجه هستند، نبود خودرو برای بازگشت به کشور از مرز باشماق و‌ تمرچین است و شاید تعداد خودروها برای تردد زوار به این سمت به اندازه انگشتان یک‌دست هم نرسد.

 

با این‌ وجود، مسؤولان ستاد مرکزی اربعین حسینی از زوار می‌خواهند قبل از بازگشت به کشور مرز ورودی خود را به ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند تا امکانات و خودروهای لازم ‌برای جابجایی زائران اربعین به شهرهای مختلف در مرزها مستقر شود. 

به گزارش فارس، تاکنون بیش از سه میلیون و۵۰۰ هزار ایرانی وارد عراق شده‌اند و روند حضور ایرانیان برای زیارت اربعین ادامه دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین