عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۵۷۶
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
در دومین روز گردهمایی فعالان مردی اربعین عنوان شد:
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: باید در سنوات آینده تشکل‌های مذهبی اتوبوس‌رانان را نیز تشکیل دهیم تا این افراد با عشق به اباعبدالله(ع) در این مسیر گام بردارند و مشکلات حمل و نقل زائرین اربعین برطرف شود.

عقیق: دومین روز هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در این نشست با اشاره به اینکه خدمت به زائران امام حسین(ع) یک روزی بزرگ است، اظهار کرد: طبق فرموده شهید قاسم سلیمانی، ما ملت امام حسین(ع) هستیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه ملت امام حسین(ع) بودن به مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌شود، عنوان کرد: ملت امام حسین(ع) تمام نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و امام حسین(ع) را نقش بر آب می‌کند. تشکیل داعش نیز به منظور فتح خاک نبود. این گروه تروریستی به منظور از بین بردن تفکر امام حسینی(ع) به وجود آمده بود.

وی با بیان اینکه تفکر امام حسینی(ع) در مسیر بسترسازی ظهور حضرت حجت(عج) خواهد بود، خاطرنشان کرد: اربعین نقطه اجماع تمام آزاداندیشان و عدالت‌خواهان جهان است در نتیجه بسترسازی ظهور نیز از مسیر اربعین می‌گذرد.

مرتضوی با اشاره به اینکه فرهنگ اباعبدالله(ع)، فرهنگ جهانی خواهد شد، تصریح کرد: فعالان مردمی و افرادی که امروز در مسیر این فرهنگ گام برمی‌دارند در تحقق این هدف نقش اساسی است.

وی ادامه داد: اگر حرکت اربعین قرار بود توسط دولت دنبال شود، قطعاً نیازمند منابع بسیار و تشکیلات بسیار اداری بودیم، اما توسط مردم و تنها با عشق و ارادت به امام حسین(ع) به بهترین شکل دنبال می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه این دولت، دولت امام حسین(ع) است، یادآور شد: دولت امام حسینی(ع) در مسیر امام حسین(ع) گام بر می‌دارد و در چندین جلسه رئیس جمهور پیگیر مقوله اربعین بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امکان مدیریت و اداره اربعین توسط حاکمیت وجود ندارد، بیان کرد: امروز اربعین به معارف عمومی تبدیل شده است و فعالان مردمی در این مسیر تلاش‌های بسیار اثرگذاری داشته‌اند.

مرتضوی با بیان اینکه شور حسینی(ع) در حال گسترش در تمام دنیا است، ابراز کرد: باید در سنوات آینده تشکل‌های مذهبی اتوبوس‌رانان را نیز تشکیل دهیم تا این افراد با عشق به اباعبدالله(ع) در این مسیر گام بردارند و مشکلات حمل و نقل زائرین اربعین برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به رفع مشکلات و تامین زیرساخت‌ها اهتمام ویژه دارد، اظهار داشت: نگرانی‌ها نسبت به اربعین امسال در دولت نیز وجود دارد چراکه اولین اربعین پس از کرونا، حرکت خانوادگی با تعطیلی مدارس، گرمای بیش از حد هوا و ... شرایط امسال را حساس کرده است.

لزوم ورود بسیجی‌وار به عرصه اربعین

حاج حسین یکتا مسئول جمعیت امام‌رضایی‌ها در هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: در حرکت اربعین امسال امیدواریم با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته، حرکت عظیم‌تری را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه باید با تمام قوا در این عرصه ورود کنیم، عنوان کرد: امروز تمام موکب‌داران اربعین، دغدغه حمل و نقل و هزینه‌های آن را دارند. تجربه ثابت کرده است در هر حوزه‌ای که بسیجی‌وار وارد  میدان شده‌ایم، توانسته‌ایم به موفقیت برسیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم؛ نمونه بارز آن نیز دوران دفاع مقدس است که در ابتدا بسیجی‌وار وارد شدیم سپس گردان‌ها، خط شکن‌ها و ... شکل گرفتند.

یکتا با اشاره به اینکه راهیان نور نیز از دیگر مثال‌های موفقیت در حرکت بسیجی است، مطرح کرد: حرکت عظیم اربعین از نظر محتوا، همبستگی، سیل عظیم عاشقان و ... از آرزوهای دیرین نظام جمهوری اسلامی بوده است.

مسئول جمعیت امام‌رضایی‌ها با بیان اینکه هنوز عملیات اربعین آن‌طور که باید آغاز نشده است، خاطرنشان کرد: باید به سمتی پیش رویم تا تمام افراد از سراسر جهان به زیارت اربعین بیایند و امروز تازه ابتدای مسیر و راه هستیم.

وی با تاکید بر لزوم شکل‌گیری ستاد مرکزی و مردمی اربعین، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است، در تمامی عرصه‌های فعالیت‌های مردمی، شاهد حمایت‌های مقام معظم رهبری نیز خواهیم بود.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین