عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۵۲۲
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
استاندار بصره:
استاندار بصره با بیان "با تمام وجود در خدمت زائران اربعین هستیم"، گفت: حشد‌الشعبی امنیت زائران را تأمین می‌کند.

عقیق:اسعد العیدانی استاندار بصره در نشست با مدیران استان خوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: ارتباطات و مشترکات زیادی بین دو استان خوزستان و بصره وجود دارد و این سبب می‌شود با تمام توان از زائران اباعبدالله(ع) میزبانی کنیم و هر زائری از هر کشور به اسم عبدالله وارد عراق شود برای ما زائر امام حسین است و تفاوتی برای ما ندارد.

وی افزود: علاوه بر دوستانی که از استان بصره در این جلسه هستند اغلب مدیران ارشد شهرستان شط‌العرب نیز حضور دارند تا بتوانیم بهترین خدمات را به زائران ارائه دهیم. یک هفته پیش نشست عالی امنیتی در استان به‌همراه دستگاه‌های امنیتی از جمله حشد‌الشعبی نیز داشتیم و تلاش ما این است که زائر با امنیت کامل به زیارت برود.

العیدانی بیان کرد: ما پیش‌بینی کردیم که نزدیک به دو میلیون زائر از شلمچه وارد عراق شوند و علاوه بر ناوگان حمل‌ونقل خصوصی، دستگاه‌های دولتی و نظامی را آماده کردیم تا کار حمل‌ونقل زائران را انجام دهند، در سطح مرز هم هماهنگی داریم و توصیه کردیم بیشترین ظرفیت ممکن در قسمت گذرنامه ایجاد شود، همچنین از طرف ایرانی تقاضا داریم تا سیل ورود زائر دسته‌بندی شود تا به‌صورت گروه گروه وارد شوند و مشکلی به وجود نیاید.

استاندار بصره اعلام کرد: فرمانداری و شهرداری شهرستان شط‌العرب هم آماده میزبانی و جمع‌آوری زباله‌هایی هستند که توسط زائران تولید می‌شود، همچنین 150 آمبولانس از مسیر شلمچه در مسیرها مستقر می‌شوند تا بهترین خدمات را ارائه کنند.

استاندار بصره عنوان کرد: زائران بعد از ورود به بصره دو مسیر را پیشِ‌رو دارند که در هر دو مسیر نیز نیروهای امنیتی برای راهنمایی و تأمین امنیت زائران مستقر هستند.

وی گفت: از مواکب خواستیم دو طرف مسیر تردد زائران مستقر شوند و با کمک شرکت نفت در عراق پروژکتورهایی برای روشنایی مسیر نصب می‌شود. در زمان شرایط بحرانی و حوادث نیز توصیه کافی به مرز شده تا چنانچه خودروهای ایرانی سریع‌تر به مرز برسند امکان ارائه خدمت را داشته باشند.

العراقی اظهار کرد: در بحث مواد غذایی مورد نیاز مواکب هم امیدواریم طرف ایرانی در تأمین مواد غذایی کمک کند چرا که در نهایت برای زائرانی ایرانی پخت می‌شوند. در بحث خط دریایی نیز در ایام اربعین موضوع را پیگیری می‌کنیم تا در صورت امکان نقاطی از بصره مشخص شود و در صورت امکان این خط را فعال کنیم.

استاندار بصره بیان کرد: در بحث مواد ممنوعه ممکن است برخی افراد ضعیف‌النفس برای جابه‌جایی این مواد اقدام کنند که وجود این موارد ممکن است در روند تردد مشکل ایجاد کند، این موضوع را باید کنترل کنیم تا به حداقل برسد. بدون شک هر چقدر کنترل در ایران بیشتر باشد ما در طرف عراق هم کمتر به مشکل برمی‌خوریم و تردد نیز روان‌تر خواهد بود.

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین