عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۷۰۴
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
از سوی بنیاد دعبل خزاعی صادر شد؛
در راستای هم افزایی و توسعه خدمات هیئت‌های مذهبی و تشکلهای دینی کشور، بنیاد دعبل خزاعی اقدام به بستر سازی و راه اندازی سامانه جامع خدمات نموده و در بهار ۱۴۰۱ از آن سامانه رونمایی می شود.

عقیق: حمید بهرامی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در نگاه جدید سازمان تبلیغات اسلامی برای بنیاد دعبل که یکی از نهادهای وابسته به این سازمان است، رویکرد جدیدی دنبال شده است و آن تحت عنوان «مرکز جامع خدمات هیأت‌های مذهبی، فعالان فرهنگی و ستایشگران اهل‌بیت» است که به نوعی بناست بنیاد دعبل مرکز تبادل خدمات هیأت‌ها شود.

دو رویکرد دعبل برای تحقق مرکز جامع خدمات

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به این هدف با دو رویکرد روبرو هستیم، تصریح کرد: اول توسعه مخاطبین است. بنیاد دعبل در گذشته صرفاً در موضوع ستایشگران، آن هم در محدوده پیرغلامان فعالیت‌هایی داشت. البته بنیاد، سوابق فرهنگی زیادی هم دارد و در تقریباً بیش از یک دهه فعالیت خود، فعالیت‌های فرهنگی بسیاری را انجام داده که در جای خود واقعاً کم‌نظیر و قابل تقدیر بوده است. منتها در رویکرد جدیدی که سازمان تبلیغات از بنیاد دعبل خواسته است، توسعه مخاطبین مدنظر است؛ یعنی یک گام فراتر از حوزه ستایشگران در موضوع هیأت‌های مذهبی و فعالان فرهنگی نیز باید وارد شویم.

بهرامی ادامه داد: دومین رویکرد هم توسعه انواع خدمات است. ما در گذشته یک خدمت، آن هم بیمه پیرغلامان را داشتیم. در حوزه‌های دیگری نیز فعالیت داشتیم اما در رویکرد جدید بناست بنیاد دعبل، مرکز تبادل خدمات هیأت‌های مذهبی شود؛ یعنی به‌نوعی آورده‌های مجموعه‌های فرهنگی و هیأت‌های مذهبی را که بار بسیار زیادی در شرایط کنونی از دوش کشور و دولت برمی‌دارند و کارهایی را انجام می‌دهند، یکپارچه و هم‌افزا کند.

طراحی سامانه جامع «تبادل خدمات هیئت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگی»

مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی با اشاره به اینکه ما قرار است با هم‌افزایی بین این مجموعه‌های فرهنگی بتوانیم یک گام موثر را در تبادل خدماتی که ارائه می‌دهند، ایجاد کنیم تا در نهایت به‌نوعی خودکفایی در مجموعه‌های فرهنگی برسیم، گفت: سامانه جامعی را طراحی کرده‌ایم که ان‌شاءالله در بهار ۱۴۰۱ با عنوان سامانه جامع «تبادل خدمات هیأت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگی» رونمایی خواهد شد. در این سامانه، نزدیک به ۱۰۰ نوع خدمات تعریف شده که قرار است، به مخاطبان ارائه شود.

فراخوان مشارکت و ثبت اطلاعات برای سامانه تبادل خدمات

وی اضافه کرد: در راستای تمهیدات لازم برای بهره‌برداری، فراخوان مشارکت و آمادگی هیأت‌ها، تشکل‌های دینی، فعالان فرهنگی، مجموعه‌های مردمی، حسینیه‌ها،گروه‌های جهادی، خیریه‌ها اعلام شد. براین اساس علاقمندان به ارائه خدمات، برای ثبت اولیه باید وارد سایت «بیرق خدمات» از اینجا شوند.

 

منبع:مهر


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین