عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۱۲۴
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
استاد قرائتی عنوان کرد:
حجت الاسلام قرائتی می‌گوید روایت داریم که رزق همه بر اساس حلال اندازه‌گیری شده است؛ آنها که ناخنک می‌زنند و سراغ حرام می‌روند،‌ خداوند از حلالش کم می‌کند.

عقیق:حجت‌الاسلام قرائتی در ادامه برنامه "نکات ناب" درباره اثر وضعی کم‌فروشی گفت: یکی از مسائل مهم در اقتصاد،‌ کم‌فروشی است. خداوند می‌فرماید "أَوْفُوا الْكَیْل‏"؛ یعنی پیمانه را کامل بدهید؛ در ادامه تأکید می‌کند "وَ لا تَكُونُوا مِنَ الْمُخْسِرین‏"؛ از کم‌فروشان نباشید. "وَ زِنُوا بِالْقِسْطاسِ الْمُسْتَقیم‏" با ترازوی درست بسنجید. "وَ لا تَبْخَسُوا النَّاسَ أَشْیاءَهُمْ" چیزی از اموال مردم را کم ندهید. "وَ لا تَعْثَوْا فِی الْأَرْضِ مُفْسِدین‏" در زمین رو به فساد نیاورید.

وی افزود: برخی اسم کم‌فروشی را زرنگی می‌گذارند. مانند بیماری که در عمل به نسخه پزشک کوتاهی می‌کند و تصورش بر این است که سر دکتر را کلاه گذاشته است.  روایت داریم که رزق همه بر اساس حلال اندازه‌گیری شده است؛ آنها که ناخنک می‌زنند و سراغ حرام می‌روند،‌ خداوند از حلالش کم می‌کند و در قیامت هم حساب می‌کشد. خداوند در قرآن می‌فرماید ... مِنْ قَبْلِ أَنْ نَبْرَأَها؛ یعنی امور از قبل خلقت مقدر شده بود.

 

 

 

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین