عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۷۹۱۰
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
یوسف ارجونی:
رئیس سازمان بسیج مداحان گفت: در زمان انتخابات علی الخصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ از جامعه مداحان و ستایشگران نگاه تبیینی و روشنگری در راستای افزایش بصیرت در میان مردم انتظار می‌رود.

عقیق:اولین دیدار ریاست سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی با رویکرد تبیین نگاه مداحان در انتخابات با حضور مسئولان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی استان‌ها در محل سازمان بسیج به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

در این جلسه وبیناری، یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان به تبیین رویکرد سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی و همچنین فعالیت مادحین و جامعه ستایشگر در انتخابات پیش رو پرداخت.

جامعه ستایشگران در زمان انتخابات در جهت تبیین و روشنگری و بصیرت افزایی حرکت کنند 

وی گفت: در زمان انتخابات علی الخصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ از جامعه مداحان و ستایشگران نگاه تبیینی و روشنگری در راستای افزایش بصیرت در میان مردم انتظار می‌رود برای مثال مداحان می‌توانند در ایام پیش رو (ماه مبارک رمضان ـ لیالی قدر) از مدیحه‌سرایی و سخنرانی حاوی اشعار و نقد خوب، استفاده و در جهت روشنگری و بصیرت‌افزایی حرکت کنند.

مسئول سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی کشور گفت: نقدهای ما هم باید نقد منصفانه باشد. رهبر معظم انقلاب در بسیاری از بیانات خود، تاکید بر استفاده از نقد منصفانه دارند که طبعا ما نیز طبق فرمایشات رهبری بنا نداریم نقد غیرمنصفانه کنیم. همچنین جامعه ستایشگر اگر بنا دارد نقدی تأثیرگذار در میان مردم داشته  باشد باید منصفانه نقد کند و در صورت نیاز تبیین و روشنگری خود را به درستی انجام دهد.

ارجونی تصریح کرد: در خواست ما از جامعه مداحان و ستایشگران در جهت تبیین و روشنگری در محورهای: استفاده از اشعار مناسب جهت ترغیب و تشویق مردم، تلاش برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای، نقدهای دلسوزانه و تلاش برای انعکاس ظرفیت موجود در کشور برای امیدآفرینی و خودباوری ، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان مداحی و ارکان هیأت‌های مذهبی، تهیه کلیپ و نماهنگ مناسب از اجرای مادحین در خصوص انتخابات و ارسال به شبکه‌های اجتماعی، استفاده از بیانات مقام معظم رهبری در تبیین و روشنگری، بیان مصداق‌های خوب از یک رئیس جمهور، خصوصاً دولت جوان انقلابی، تاکید بر حل مسائل و مشکلات در درون کشور با تشکیل دولت انقلابی و جوان است.

فرمایشات رهبری باید در قالب برنامه تدوین و عملیاتی شود 

ارجونی افزود: فرمایشات رهبری با توجه به شفافیت در نوع خود، می‌بایستی در سطح کشور و استان‌ها به صورت عملیاتی اجرا و طی برنامه‌ای جامع تبیین و تدوین شود که قطعاً بسیاری از این برنامه‌ها به اجرایی شدن در سطح استان‌ها بازمی‌گردد و باید از ظرفیت‌های دیگر در نواحی و مجموعه‌های بسیج استفاده شده تا منویات مقام معظم رهبری به صورت اجرایی درآید. وقتی در فرمایشات معظم له سخن از فرزندآوری و ازدواج به هنگام به میان می‌آید می‌بایستی از ظرفیت سایر مجموعه‌ها که می‌توانند کمک کنند همچون بسیج جامعه زنان استفاده کرد یا در موضوع جایگاه ویژه فضای مجازی باید از توانمندی معاونت فضای مجازی و دیگر مجموعه‌های اثرگذار استفاده کرد.

به گفته مقام معظم رهبری، بسیج پاره تن مردم است 

رئیس سازمان بسیج مداحان گفت: برای اولین بار سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب توسط سازمان بسیج مستضعفین تدوین و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است. ایشان همچنین در زمان تصویب، نکات و کلماتی را در این سند مرقوم فرموده‌اند همچون بسیج پاره تن مردم است. این جمله در بطن کلام، نشان از این دارد که تفکر بسیجی و انقلابی شب و روز نمی‌شناسد و باید همیشه آماده بود و هرجایی که انقلاب و نظام نیاز به کمک داشت با شتاب برای رفع موانع اقدام کرد حال اینکه این موانع سیل، زلزله یا مقابله با کرونا باشد.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین