عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۷۵۲۰۱
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۵
مهدی خاموشی:
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با دغدغه‌های اخیر فرهنگی امام خامنه‌ای گفت:اولین خطاب رهبری به ما مسئولان است.
عقیق:  مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌و گویی درباره مرحوم استاد حمید سبزواری، گفت: توفیق داشتم جزو گروه سرود «خمینی ای امام» و «برخیزید ای شهیدان راه خدا» در دوران انقلاب بودم. مرحوم سبزواری به همراه برخی دوستان دیگر به مدرسه می آمدند و اجرای این سرود را تمرین می دادند. ایشان تذکر می داد که هنگام اجرا با وضو باشید، چرا که انقلاب اسلامی، مقدس است.

وی افزود: سبزواری سبک زندگی با مسئولیت، با ایمان و در خط انقلاب و امام (ره) را به جامعه نشان داد و در روند شعری خود، این ویژگی را به دیگران منتقل کرد و اشعار ایشان با سیر انقلاب اسلامی کاملا منطبق و سازگار است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هچنین با اشاره به اینکه پرداختن به سرود به عنوان یکی از وظایف این سازمان تعریف شده است، عنوان کرد: بخش موسیقایی را در سال های اخیر به این سمت و سو بیشتر سوق داده ایم که حماسی بسرایند و خاطرات سرودهای انقلاب را زنده نگه دارند و همچنین در مقطع کنونی متناسب با زمان و وقایع روز هم سرود بسرایند و بسازند.

خاموشی تصریح کرد: با آثار شعری مطرح گذشته فاصله زیادی داریم و امیدواریم شعرای کشور کمک کنند و در مسئله بیداری اسلامی و مسائلی که انقلاب اسلامی با آن درگیر است آثار بیشتر و ماندگارتری تولید شود.

وی در تبیین ولنگاری فرهنگی که چندی پیش مقام معظم رهبری از درباره آن بیاناتی فرمودند، گفت: فرهنگ بحث معنایی جامعه است، در جنبه معنایی جامعه  اگر خللی ببینیم می‌توانیم بگوییم که فرهنگ ما دچار بحران شده است.

وی افزود: دغدغه مقام معظم رهبری دغدغه بسیار مهمی است و اولین خطاب ایشان به ما مسئولین است که در حیطه کاری خودمان دقت کنیم، سعی کنیم حساسیت فرهنگ را ادراک کنیم و به تولید فاخر دست بزنیم.

 

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین