عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۶۳۹۳۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
تشییع پیکر شهید مدافع حرم حضرت زینب:
شهر قم روز گذشته میزبان پیکر یکی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) بود که در عملیات چند ماه پیش علیه تروریسم تکفیری به کاروان شهدای کربلاء پیوسته بود.
عقیق:شهر قم روز گذشته میزبان پیکر یکی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) بود که در عملیات چند ماه پیش علیه تروریسم تکفیری به کاروان شهدای کربلاء پیوسته بود. بنابر این گزارش، پیکر شهید مدافع حرم "سید مجتبی حسینی" که در عملیات نظامی در منطقه "بصری الحریر" واقع در استان درعا (جنوب سوریه و در مجاورت مرز با اردن) به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود، روز گذشته به کشور بازگشته و در قم تشییع شد.
 
 
 
شهید سید مجتبی حسینی متولد سال 1361 از جوانان افغان الاصل متولد و بزرگ شده محله "بلوار سمیه" شهر قم بود. وی دارای مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه قم و طلبه یکی از حوزه های علمیه این شهر بوده است. به گفته یکی از فعالان هیئتهای مذهبی این شهر، شهید حسینی از فعالترین جوانان قم در زمینه برگزاری هیئتها و مراسمات مذهبی بود.
 
 
 
همزمان با حمله گروههای تروریستی تکفیری به سوریه  در خطر قرار گرفتن امنیت حرم حضرت زینب (س)، شهید حسینی برای دفاع از حرم داوطلب شد و به همراه رزمندگان دلاور لشگر فاطمیون رهسپار سوریه شد. طی سه مرحله اعزام وی به سوریه، همرزمان وی بر دلاوری، شهامت بالا و دلاور مردیهای وی خاطره های زیادی دارند.
 
 
 
در نهایت طی عملیات ناکام اجرا شده در منطقه بصر الحریر در شمال استان درعای سوریه شهید سید محتبی حسینی به همراه حدود یکصد تن از رزمندگان لشگر فاطمیون در نبرد با گروههای تروریستی تکفیری القاعده (جبهه النصره) و ارتش آزاد به درجه شهاد نائل آمد. در رابطه با جگونگی شهادت وی یکی از دوستان نزدیک این شهید گفت که وی پس از اطلاع از در محاصره قرار گرفتن همرزمانش خود را به منطقه درگیری رسانده و تا آخرین فشنگ با دشمن جنگید و پس از زخمی شدن، نارنجک همراه خود را در میان نیروهای دشمن که برای شلیک تیر خلاص به مجروحان آمده بودند منفجر کرده که در اثر آن گروهی از تروریستهای تکفیری به هلاکت می رسند.
 
 
 
پیکر این شهر ماهها در اختیار دشمن تکفیری باقی مانده و تروریستها بدن مطهر این شهر را در منطقه ای در حاشیه بصری الحریر دفن کرده بودند. در پی مذاکرات طرف سوری با سازمان اطلاعات اردن (متولی و سازمان دهنده اصلی کلیه فعالیتهای تروریستها در استان درعا و سویداء سوریه) پیکر این شهید به همراه جند تن از اسرای لشگر فاطمیون طی عملیات تبادل آزاد وروز گذشته با استقبال گروه زیادی از همرزمانش وارد ایران شده است.
 
 
 
هم اکنون پیکر مطهر شهید سید مجتبی حسینی به قم منتقل شده تا پس از انجام مراحل تشییع و تدفین در این شهر به خاک سپرده شود. شب گذشته پس از ورود پیکر این شهید مدافع حرم به شهر قم بسیاری از فعالان هیات مذهبی این شهر به استقبال رفته و مراسم عزاداری و روضه حضرت اباعبدالله الحسین را در کنار تابوت شهید برگزار کردند. اخبار مراسم تشییع و تدفین شهید بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.
 
 
 
 منبع:مشرق
 
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: