عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۲۶۷
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۰
حجت الاسلام "ادیب یزدی" :
اگر احکام الهی در جامعه جاری شود بسیاری از معضلات اجتماعی چون بزهکاری و طلاق به حداقل می رسد.

عقیق: حجت‌الاسلام مرتضی ادیب یزدی، مشاور سازمان صدا و سیما در امور روحانیت شب گذشته(23دی) در محل بقعه "بی‌بی شطیطه" شهرستان نیشابور اظهار کرد: اگر احکام الهی در جامعه جاری شود بسیاری از معضلات اجتماعی چون بزهکاری و طلاق به حداقل می رسد.

مشاور سازمان صدا و سیما در امور روحانیت با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) تربیت شده خداست، گفت: نورانیت یک جامعه اسلامی تناسب مستقیم با عمل به احکام دین دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وسایل ارتباط جمعی در بین آحاد جامعه نسبت به قرون گذشته افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: در این زمان باید احکام الهی بیش از گذشته در میان مردم رایج باشد و همه افراد نیز باید به احکام الهی عمل کنند.
 
مولف کتاب «غنچه‌های خونین آل عقیل» با بیان اینکه در روزگار حاضر بیش از هر وقت دیگری نیازمند عمل به سنت پیامبر اکرم(ص) هستیم، خاطرنشان کرد: راهی برای نجات جامعه جز بازگشت به اصول رفتاری پیامبر اسلام(ص) نداریم.

وی سنت پیامبر (ص) را شامل رفتار، گفتار و نوع معاشرت ایشان با دیگران دانست و افزود: ما برای رعایت احکام الهی چاره‌ای جز این نداریم که به در خانه پیامبر اکرم(ص) و ائمه هدی(ع) برویم.

منبع:شبستان
کدخبرنگار:211005

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین