عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۶۵۶
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۷
در حالی که موسم جدید عمره به زودی آغاز می شود، هتلهای مکه مکرمه و مدینه منوره و اماکن مسکونی، رقابت شدیدی را برای عقد قرارداد با شرکتهای عمره گزار آغاز کرده اند.
عقیق: عبدالحمید ابالعری، مدیر فرودگاه بین المللی جده اعلام کرد: موسم جدید عمره در حالی آغاز می شود که موسم حج گذشته با موفقیت برگزار شد و روند ورود و خروج ضیوف الرحمن از فرودگاه جده موفقیت آمیز بود، تعداد حجاجی که از طریق فرودگاه جده جابجا شدند، نزدیک به یک میلیون نفر بودند که با چهار هزار پرواز از عربستان خارج شدند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد عمره گزاران در موسم عمره سال گذشته بیش از پنج میلیون نفر بودند.

از سوی دیگر شرکتهای عمره سعودی، تبلیغ برنامه ها و خدماتی را که به عمره گزاران در خلال موسم جدید عمره ارائه می کنند، از طریق برپایی نمایشگاه هایی در برخی کشورهای عربی و غیر عربی آغاز کردند.

سعد القرشی، عضو شورای ملی حج و عمره عربستان نیز گفت: این نمایشگاه ها در ترکیه، لبنان و مغرب برای تبلیغ خدماتی برگزار می شود که به عمره گزاران از طریق عقد قراردادهایی بر اساس برنامه های آماده شده از سوی هر شرکت ارائه می شود.

از سوی دیگر هتل ها و واحدهای مسکونی در مکه مکرمه و مدینه منوره رقابت برای اسکان عمره گزاران را از طریق قرارداد با شرکتهای عمره آغاز کردند به طوری که عقد قرارداد برای اسکان عمره گزاران فقط از طریق شرکتهای عمره گزار سعودی امکان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری روزنامه عکاظ نوشت: پیش بینی می شود بیش از چهار میلیون عمره گزار در موسم جدید عمره به سرزمین وحی مشرف شوند که مدت اقامت هر یک از آنها تقریبا بین 15 تا 20 روز است.

عیسی رواس، معاون وزارت حج عربستان زمان آغاز پذیرش تقاضا برای صدور روادید عمره را ابتدای ماه صفر اعلام کرده است.


منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین