عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۲۸۴
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷
عقیق: حاج مهدی سلحشور در گفتگو با گروه معارف شبکه سوم سیما درباره سبک گفت: این یک اصل است که باید برای امام حسین همیشه بهترین ها را اهدا کنیم. پیرغلامان با این نکته انس دارند که باید بهترین حالت را برای امام حسین خرج کرد. شما حق ندارید مالی که خمسش را نداده اید برای امام حسین خرج کنید.

اجازه ندارید مالی که آلوده و شبهه ناک است وارد دستگاه امام حسین کنید.  بهترین مال را باید خرج کرد  و زمانی که خرج می دهیم باید بهترین غذا را نیز آماده کنیم. این را همه قبول دارند که بهترین غذا باید برای مجالس اهل بیت باشد.

نکته دقیقا همین جاست! چطور در مال و غذا به این اصل پایبندیم که باید بهترین و پاکیزه ترین را برای هیأت خرج کرد اما وقتی به نوحه خوانی می رسیم از سبک هایی استفاده می کنیم که مخصوص مجالس لهو و لعب یا جلسات رقص و آواز غربی ها است! 

چه کسی می گوید سبکی که نطفه اش نجس است برای امام حسین هم استفاده کنیم؟! آیا یک موسیقی خوانده شده در مجلس حرام را می توان در بهترین جلسه عالم یعنی هیأت آن هم در حالی که اعتقاد داریم اهل بیت حضور دارند اجرا کرد؟! 

کسانی که از سبک های شبهه ناک استفاده می کنند آیا شان اهل بیت را هم در نظر می گیرند، یا فقط به بهانه جذب جوانان به دنبال گرم کردن جلسه خود هستند بدون آنکه توجه کنند چه آسیبی به این دستگاه خواهند زد! آن وقت انتظار این هم دارند که این نوحه در مستمع تاثیر بگذارد که قطعا چنین نخواهد بود.

رهبر معظم انقلاب فرمودند به دنبال تولید سبک بروید. الحمدلله سبک سازان خوب و خلاقی هم در کشور داریم. با این وجود چه نیازی برای نوحه خوانی به دنبال سبک های نجس برویم؟ قطعا در سبک هایی که تولید باشد، اهل بیت نیز کمک می کنند. حتی به ذهن مداح یک وقت نغمه ای الهام می شود که وقتی در جلسه اجرا شد تاثیر آن بسیار بیشتر از سبک های تقلیدی از موسیقی های لهو و لعب است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
علي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
3
2
حاجاقا اينقدر تند نريد خيلي از اين مجالس قبلش علما منبر ميرن خيليا با اهل بيت (ع)آشتي ميكنن.تازه خيلي از اون وريا سبكاي هياتهاي مارو ميخونن.خداي نكرده به جايي نرسيم كه بگيم مجالسيم كه اين سبكا خونده بشه نجسه.الحمدلله بزرگاني هستند كه با تذكرات به موقع هميشه جلوي انحرافات و ميگيرن .خدا سايشون از سر بچه هياتيا كم نكنه.
دوستدار حاج مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
2
2
دمش گرم واقعا حرفش حقه
صادق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
1
2
/کمال همنشین در من اثر کرد/
یک مداح سرشناس نباید این جوری صحبت کند-حداقل با لحنی محترمانه
دلتنگ حرم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
0
1
بسم الله
وقتي اسم نمي برين ناخودآگاه آدم ذهنش ميره رو هزار نفر...
يعني كيا درست ميخونن؟؟؟
اگه مجلس ارباب شايسته ي خوندن سبكاي غلط نيست شايسته ي اينم نيست كه يه همچين كلماتي رو به كار ببريم...
ياعلي
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
0
1
حاج مهدی نگفت نجسن!
گفت از این سبکای نجس استفاده نکنن واقعانم منطقی گفتن
سلامتیه همه اون مداحایی ک وظیفشون انجام میدن و ترس از کسی ندارن صلوات
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین