عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۷۴۴
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۰
محمودنژاد خبر داد؛
معاون اجرایی حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به اینکه ضریح مطهر رأس‌الحسین (ع) در کشور سوریه که به همت خادمان حرم مطهر بانوی کرامت ساخته و تکمیل شده است در سالروز میلاد حضرت معصومه (س) رونمایی می‌شود، گفت: درب طلای حرم مطهر امام رضا (ع) نیز که با بهره‌گیری از هنرمندان قم و اصفهان و تیم فنی و هنری آستان قدس رضوی ساخته شده است، در دهه کرامت رونمایی و برای نصب به حرم امام رضا (ع) ارسال می‌شود.

عقیق: هادی محمودنژاد در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه کرامت که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه در دهه کرامت امسال از برخی پروژه‌ها و دستاوردهایی که در طول سال گذشته در این آستان مقدس انجام شده رونمایی خواهد شد، اظهار کرد: ضریح مطهر رأس‌الحسین (ع) در کشور سوریه به همت خادمان حرم مطهر بانوی کرامت ساخته و تکمیل شده و در سالروز میلاد حضرت معصومه (س) رونمایی خواهد شد.

وی به ساخت یک درب طلا برای حرم حضرت رضا (ع) در کارگاه هنری آستان مقدس بانوی کرامت اشاره کرد و گفت: این درب طلای فاخر با بهره‌گیری از هنرمندان قم و اصفهان و تیم فنی و هنری آستان قدس رضوی و حمایت دو نفر از خیرین ساخته شده و در دهه کرامت ضمن رونمایی برای نصب به حرم امام رضا (ع) ارسال می‌شود.

معاون اجرایی حرم مطهر بانوی کرامت افزود: همچنین در موکب حرم مطهر حضرت معصومه (س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر نجف به کربلا ساخت یک زائرسرا به زیربنای ۳ هزار مترمربع شروع شده که برای ارائه خدمت به زائران اربعین و همچنین در طول سال ساخته شده و تلاش می‌شود که تا پایان دهه کرامت به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: ما در حرم مطهر حضرت معصومه (س) هم پروژه‌های هنری و عمرانی از جمله کاشی‌کاری، نقاشی و مقرنس‌کاری داریم که برخی در فاز اول و برخی در فاز تکمیلی قرار دارد و در دهه کرامت رونمایی می‌شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین