عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۶۹۸
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
تازه‌ترین رمان حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا واحدی با نام «من مریم مقدس می‌خواستم!» روز گذشته به چاپخانه رفت و بنا به گفته این نویسنده روحانی، به نمایشگاه کتاب خواهد رسید.

اولین رمان‌نویس روحانی به نمایشگاه کتاب می‌آیدعقیق: واحدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: نام رمان را «من مریم مقدس می‌خواستم» انتخاب کردم و برای چاپ به نشر عهد مانا دادم.

این ناشر، رمان قبلی من (آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم) را از چاپ دهم به بعد منتشر کرده و تجربه خوبی از همکاری با آن‌ دارم. الآن هم رمان قبلی‌ام چاپ بیست و یکمش را می‌فروشد.

به گفته واحدی، در این کتاب، دو ـ سه نسل حضور دارند و به هم پیوند می‌خورند. شاید نقطه جذاب ماجرا اینجا باشد که خواننده کتاب با جامعه‌شناسی و فرهنگ دو ـ سه نسل آشنا می‌شود.وی ادامه داد: نمی‌شود با زبان دهه شصتی‌ها و دهه هفتادی‌ها با نسل امروز صحبت کرد.

هر نسلی ادبیات، اقتضائات و روان‌شناسی خودش را دارد و با هوشمندی و تکنولوژی خاص دوره خودش ارتباط دارد.نویسنده کتاب «من مریم مقدس می‌خواستم» افزود: ممکن است رمان بعدی‌ام را برای دهه نودی‌ها یا درباره آن‌ها بنویسم. اگر بخواهی با مخاطبی صحبت کنی باید زبانش را بشناسی. البته دهه شصتی‌ها و حتی دهه هشتادی‌ها هم می‌توانند رمان مرا بخوانند، بلکه از دهه چهلی‌ها به این طرف هم می‌توانند آن را مطالعه کنند؛ چون چند نسل در آن درگیر شده‌اند.این رمان در ۳۰۲ صفحه توسط نشر عهد مانا روز گذشته راهی چاپخانه شد تا به سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران برسد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:توی میدان ولی‌عصر بغضم می‌خواست بترکد، اما نگذاشتم. پرده‌ای از اشک جلوی چشمم را گرفت و مانع دیدم شد. موتور را گوشه میدان نگه داشتم و اشکم را پاک کردم. نگاهی به سینما قدس در ضلع جنوبی میدان انداختم و راه افتادم. نسرین جان! آخرین فیلمی که اینجا دیدیم چی بود...؟ نمی‌دانم شاید «همسفر» مهدی فخیم‌زاده بود. نسرین جان! به نگاهت قسم که من بی‌غیرت نبوده و نیستم همسفر من!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین