عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۶۷۳
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
با وجود اینکه زائران ساعت‌ها برای تشرف به سامرا در بازرسی‌های جاده‌ای معطل می‌شدند، وزارت حمل و نقل عراق از فعالیت دوباره قطار بغداد ـ سامرا خبر داد.

عقیق: در جاده‌های منتهی به سامرا با توجه به مسائل امنیتی همچنان سخت‌گیری‌هایی برای زائران اعمال می‌شود؛ تا جایی که برخی از اتوبوس‌ها ساعت‌ها در گیت‌ها‌ی بازرسی امنیتی معطل می‌شوند. عراق برای ایجاد امنیت بیشتر این هفته قطار بغداد ـ سامرا را راه‌اندازی می‌کند. شیخ حیدر، یکی از مسوولان حشدالشعبی، می‌گوید که «زائران اگر با این قطارها به سامرا بیایند، دیگر معطل نمی‌شوند.»

پیش از این بیشتر زائران با اتوبوس به سامرا می‌رفتند. در مسیر نیز سیطره‌هایی برای بازرسی اتوبوس‌ها وجود داشت و حتی تصادف در این مسیر بیش از سایر مسیرهای شهرهای زیارتی بود. بر همین اساس، قطار بغداد ـ سامرا پس از یک دهه، سال ۱۴۰۱ فعالیت کرد، اما سال گذشته دیگر در این مسیر مسافرگیری نکرد.
 
امکان زیارت سامرا با قطار و بدون معطلی فراهم‌ شد
 
قطار ویژه بغداد سامرا از جمعه هفتم اردیبهشت فعال می‌شود. این قطار جمعه‌ها ساعت ۸ صبح به سامرا و ساعت ۱۵ به بغداد حرکت می‌کند. وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرده که «زائران می‌توانند با هزینه ۴ تا ۵ هزار دینار (۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار تومان) با این قطار سفر کنند.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین