عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۸۰۴۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
حاج منصور ارضی:
حاج منصور ارضی با بیان اینکه جنایت‌هایی که در غزه اتفاق می‌افتد مانند مصیبت‌هایی است که در روضه‌ها می‌خوانیم، گفت: برخی از مومنان و هیأتی‌ها، برخی روایت‌هایی را قبول می‌کنند بعد هم می‌گویند چرا این‌ها را دعا کنیم؟

عقیق: حاج منصور ارضی پیرغلام اهل بیت(ع) بامداد امروز جمعه ۲۸ مهرماه در مراسم قرائت دعای کمیل در مسجد ارک با انتقاد از هیأتی‌های که برای فلسطین دعا نمی‌کنند، اظهار داشت: ناراحت هستیم برای کسانی که الان در غزه هیچ وسایل آرامش و آسایشی ندارند. اگر هوا سرد شود، شرایط آن‌ها بدتر است. تمام دنیا در این ماجرای اخیر تکان خورد که بی‌سابقه است. تاکنون این‌چنین نسبت به شهدای فلسطین که در زمان‌های دیگر شاید بیشتر هم شهید داده بودند، اما جهانیان اینطور توجه نکرده بودند.

وی با اشاره به اینکه یقین بدانید امام زمان(عج) به غزه نظر دارد، گفت: این دفعه گروه‌های تحصیل‌کرده و عواملی در فلسطین اعلام کردند که به خدا ما شافعی هستیم. شافعی‌ها نزدیک به اهل بیت(ع) هستند که در جمع آن‌ها مسجد حضرت زهرا(س) را داریم.

ارضی با بیان اینکه برخی روایت‌هایی را قبول می‌کنند و بعد هم می‌گویند چرا مردم فلسطین را دعا کنیم؟ گفت: برخی از مومنان و هیأتی‌ها اینگونه هستند. امشب باید این مردم را دعا کنیم. من نیت کردم که خواهش و دعای خود را امروز کنار بگذارم و هرچه خواندم، دعای کمیل، روضه، گریه و ... را برای پیروزی مردم غزه بگذاریم که نتیجه خواهیم گرفت. شما هم همین کار را کنید.

این مداح اهل بیت(ع) ادامه داد: هیچ‌گاه پیامبر(ص) نفرمود که اگر مومنی گرفتار باشد، تو به دست او یاری ندهی، دین‌دار و مسلمان نیستی! بلکه فرموده است هر مسلمانی باید برای رفع گرفتاری مومن دیگری قدم بردارد.

وی با بیان اینکه جنایت‌هایی که در غزه اتفاق می‌افتد مانند مصیبت‌هایی است که در روضه‌ها می‌خوانیم، تصریح کرد: آب را به روی غزه بستند. ما که با مصیبت‌های امام حسین(ع) آغشته شدیم و با ایشان زندگی می‌کنیم، زمانی که این اتفاقات را می‌بینیم، دلمان به کربلا می‌رود.

این سخنان را در ادامه بشنوید:

تعداد بازدید : 75

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین