عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۴۰۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
اعزام زائران اربعین از ۲۷ مرداد آغاز می‌شود و بسیاری قصد سفر زمینی به عراق و استفاده از وسایل حمل و نقل جاده‌‎ای را دارند. مدیرکل حمل‏ و نقل جاده‌ای می‌گوید: پیش فروش بلیت اتوبوس اربعین با نرخ مصوب از هفته آینده آغاز می‌شود.

عقیق: با توجه به محدودیت پروازی در ایام اربعین، بیش از ۹۵ درصد زائران به صورت زمینی به عراق سفر می‌کنند. اعزام زائران اربعین از ۲۷ مرداد آغاز می‌شود و تا ۲۰ شهریور ادامه دارد.

آغاز پیش فروش بلیت اتوبوس اربعین ۱۴۰۲ از هفته آینده

داریوش باقرجوان، مدیرکل حمل‏ و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل‏ و نقل جاده‌‏ای با اشاره به آغاز پیش فروش بلیت اتوبوس اربعین می‌گوید: برنامه‌ریزی‌ها در ستاد مرکزی اربعین در حال انجام است و در نظر داریم از هفته آینده پیش فروش بلیت اتوبوس اربعین ۱۴۰۲ را آغاز کنیم.

وی با اشاره به کرایه اتوبوس‌های اربعین از شهرهای مختلف به مرزهای زمینی می‌افزاید: بلیت اتوبوس‌ها با نرخ مصوب عرضه می‌شود که البته تنظیم بازار در این زمینه نرخ‌گذاری می‌کند و هزینه هر مسیر در تابلو نصب خواهد شد. افرادی که بلیت‌ها را با قیمت بیش از نرخ مصوب بفروشند، بر اساس کمیسیون ۱۱ و ۱۲ مربوط به تخلفات راننده و شرکت‌ها، با آنها برخورد می‌شود.

زائران اربعین با اتوبوس‌های خارج از پایانه‌ها سفر نکنند

باقرجوان از زائران اربعین خواست برای سفر به مرزها از طریق حمل و نقل جاده‌ای فقط به ترمینال‌ها مراجعه کنند و از استفاده از خدمات حمل و نقل خارج از پایانه‌ها موسوم به آزادسواری که غیرقانونی است، بپرهیزند.

وی با بیان اینکه بلیت اتوبوس اربعین بر اساس ظرفیت‌های موجود عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: اتوبوس‌ها در مسیرهای مختلف در ایام اربعین در مسیر مرزها فعال‌تر خواهند شد و ما سعی داریم ظرفیت‌ها را بهبود داده و خدمات مناسبی به زائران ارائه دهیم.

بلیت اتوبوس اربعین اینترنتی عرضه می‌شود

مدیرکل حمل‏ و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل‏ و نقل جاده‌‏ای با اشاره به نحوه عرضه بلیت اتوبوس اربعین ۱۴۰۲ گفت: بلیت اتوبوس‌ها به مرزهای ۶ گانه به صورت اینترنتی و از طریق وب‌سایت‌های اختصاصی  یا مشترک شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای عرضه می‌شود.

به گزارش فارس، سال گذشته بلیت اتوبوس اربعین با قیمت مصوب عرضه شد و میز خدمت در پایانه‌های مسافربری مستقر شد تا در صورت تخلف این موضوع را پیگیری کنند. امسال مرزهای زمینی مهران، شلمچه، خسروی، چذابه، تمرچین و باشماق در ایام اربعین روی زائران باز است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین