عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۳۷۳
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
پس از برگزاری مراسم میلیونی عاشورا:
پس از جمع‌آوری کفپوش‌های قرمز و پهن شدن فرش‌های حرم‌های امام حسین و حضرت عباس علیهماالسلام بعد از مراسم میلیونی عاشورای حسینی، ضریح حرم‌های کربلا شست‌وشو و عطرافشانی شد.

عقیق: حرم امام حسین و حضرت عباس علیهماالسلام پس از برپایی مراسم میلیونی عاشورا در کربلا شست‌وشو شد.

برای این منظور، پس از جمع کردن کفپوش‌های قرمز، خادمان حرم امام حسین علیه‌السلام بخشی از حرم را بسته و اقدام به شست‌وشوی شبستان و صحن حرم حسینی کردند. پس از آن هم درهای ورودی به سوی ضریح حرم ارباب بسته و ضریح حرم سیدالشهدا علیه‌السلام شست‌وشو و عطرافشانی شد.

تعداد بازدید : 82

شست‌وشوی ضریح حرم حسینی

کفپوش‌های حرم حضرت عباس علیه السلام هم که برای برپایی عزاداری عاشورا مهیا شده بود، جمع‌آوری و پس از شست‌وشوی صحن و شبستان‌های فرش‌های حرم دوباره پهن شدند. ضریح حرم سقای دشت کربلا هم توسط خادمان آن حضرت شست‌وشو شد.

برای این منظور خادمان حرم حضرت عباس علیه‌السلام پس از خواندن زیارت عاشورا، به سوگواری پرداخته و درهای ورودی به ضریح را بسته و ضریح و اطراف آن را شستند.

تعداد بازدید : 63

شست‌وشوی حرم حضرت عباس (ع)

در عاشورای امسال بیش از ۱۶ میلیون نفر از کشورهای مختلف به کربلا مشرف شدند. همچنین روز گذشته خاک‌هایی که برای برگزاری مراسم روز عاشورا و حضور دسته طویریج آماده شده بود، به همت خادمان حرم‌های مطهر به بیرون از صحن و شبستان منتقل شد تا فضا برای شست‌وشو و پهن شدن دوباره فرش‌ها در حرم مهیا شود.

به گزارش فارس، کربلا در آستانه اربعین حسینی در حال آمادگی برای برگزاری این مراسم پرشکوه است. سال گذشته بیش از ۲۱ میلیون نفر در حماسه پیاده روی اربعین شرکت کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین