عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۳۴۹
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۲
یکی از بارزترین خصلت‌های شهید نصراللهی ساده‌زیستی او از روی معرفت بود، آن‌قدر که این موضوع در محبوب‌ترین عکس شهید برای خودش و سردار سلیمانی هم پیداست.

عقیق: محمد نصراللهی معاون ستاد لشکر 41 ثارالله کرمان بود که سال‌ها دوش به دوش فرمانده خود سردار قاسم سلیمانی در دفاع مقدس جنگیده بود و سرانجام در اسفند سال 64 منطقه فاو شهید شد. یکی از بارزترین خصلت‌های شهید نصراللهی ساده‌زیستی او از روی معرفت بود، آن‌قدر که این موضوع در محبوب‌ترین عکس شهید برای خودش و سردار سلیمانی هم  پیداست، خانواده محمد که همه با این خصلت او آشنا بودند می‌گویند:

محمد تا لباسی را پاره و نخ‌نما نمی‌کرد، دست از سرش برنمی‌داشت، حتی در آن عکس یادگاری که با حاج قاسم انداخت دکمه‌های لنگه به لنگه لباس کهنه‌اش مشخص است. از آن لباس چند سال کار کشیده بود ولی رهایش نمی‌کرد.

شهید , شهادت , سردار قاسم سلیمانی , دفاع مقدس , ادبیات دفاع مقدس ,

شهید حاج قاسم سلیمانی کنار شهید محمد نصراللهی

یک‌بار در مسجد کسی اشتباهی پوتین‌های او را پوشیده و رفته بود، وقتی همه از مسجد خارج شدند یک جفت پوتین کنار جاکفشی مانده بود، هر کار کردیم محمد این پوتین‌ها را به‌جای مال خودش بپوشد قبول نکرد و پابرهنه از مسجد خارج شد، می‌گفت "می‌ترسم این پوتین‌ها را بپوشم و نتوانم صاحبش را پیدا کنم". آن شب محمد فاصله مسجد تا قرارگاه را پابرهنه رفت و از آن به بعد بچه‌ها به‌شوخی «پابرهنه» صدایش می‌زدند.

حاج قاسم در وصف او گفته بود: ساده بگویم، محمد دو چیز را هرگز جدی نگرفت؛ یکی دنیا را و یکی خستگی در دنیا را، شوق دیدار بین او و خستگی فرسنگ‌ها فاصله انداخته بود... .

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین