عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۸۸۷
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
تفاهم‌نامه بیمه مسئولیت مدنی و آتش‌سوزی هیئت‌های مذهبی بین بنیاد دعبل خزاعی و شرکت بیمه دانا منعقد شد.

عقیق: همزمان با در پیش بودن ایام عزای حسینی، توجه به ایمنیِ محیطِ هیأت‌ها، سلامتی خادمان امام حسین علیه‌السلام و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی که در سال‌های قبل حادث شده است؛ از جمله دغدغه‌های دست‌اندرکاران هیأت به شمار می‌رود.

تفاهم‌نامه بنیاد دعبل خزاعی با بیمه دانا

با توجه به اینکه مطابق قوانین جزایی، ماه محرم از جمله ماه‌های حرام و مبلغ دیه در آن قابل توجه است و همچنین حوادث ناگواری که متأسفانه در سال‌های گذشته دامن‌گیر برخی از مجموعه‌ها و هیأت‌ها شد، بنیاد دعبل خزاعی تفاهم‌نامه‌ای با شرکت بیمه دانا به منظور حمایت از مسئولین و برگزارکنندگان هیأت‌ها و عزاداران حسینی منعقد کرد.

این پوشش بیمه‌ای شامل: پرداخت هزینه‌های درمانی عزاداران در حوادثی همچون: افتادن از روی داربست، افتادن اشیاء از ارتفاع (مثل پنکه ،لوستر و...)،‌ آسیب‌های مربوط به دستجات عزاداری، حوادث مرتبط با برق،‌ حوادث مربوط به آتش سوزی،‌ حوادث مربوط به آشپزخانه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها و پرداخت دیه در مواردی که منجر به فوت و نقص عضو باشد، خواهد بود.

هیأت‌ها چقدر باید حق بیمه پرداخت کنند؟

مدت این بیمه نامه دو ماه است و مبلغ حق بیمه پرداختی هیأت‌ها با احتساب مالیات ۹۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین امکان دریافت بیمه‌نامه آتش‌سوزی همزمان با بیمه مسئولیت هم فراهم شده است که هیأت‌ها با انتخاب یک طرح و پرداخت حق بیمه، می‌توانند از آن نیز استفاده کنند.

مسئولان هیأت‌ها برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتری می‌توانند به سایت بیرق مراجعه کنند یا با شماره‌های ۰۲۱۹۱۰۹۴۷۵۲ داخلی ۱۰۹  یا ‏‪۰۹۰۳۷۰۱۶۰۰۲‬‏ تماس حاصل کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین