عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۷۸۷
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
حاج علی اکبری خبر داد:
حاج‌علی‌اکبری امام جمعه تهران گفت نامه‌ای تبیینی، تفصیلی و انتقادی در ارتباط با وضعیت عفاف و حجاب به‌صورت محرمانه برای رئیس‌جمهور ارسال شده است.

عقیق: حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در اولین گردهمایی مجازی ائمه جمعه کشور که عصر دیروز (14 فروردین)، با موضوع عفاف و حجاب برگزار شد، ضمن قدردانی از مجاهدت و تلاش ائمه جمعه در عرصه‌های فرهنگی، بصیرتی و تربیتی در سال گذشته، به‌ویژه در مصادیقی مثل فعالیت‌های اجتماعی و خدمات‌رسانی به محرومین، تقویت حضور در مدارس و مراکز آموزشی، فعال‌سازی ظرفیت مساجد و ایفای نقش غیرتمندانه، عاشقانه، عاقلانه و هوشمندانه در ایام فتنه و در جریان اغتشاشات، به ابعاد مختلف نقش‌آفرینی شبکه امامت جمعه در ارتباط با عفاف و حجاب، صیانت از سلامت و امنیت اجتماعی و تقویت هویت دینی، انقلابی و ملی پرداخت.

حاج‌علی‌اکبری در این گردهمایی با اشاره به مباحثات و هم‌اندیشی‌های سال گذشته و خروجی حاصل از آخرین اجلاس نمایندگان ولی فقیه در سال 1401، از جمع‌بندی نهایی در قالب نامه‌ای تبیینی، تفصیلی و انتقادی در ارتباط با وضعیت عفاف و حجاب که به‌صورت محرمانه برای رئیس جمهور ارسال کرده است خبر داد و در عین حال، از اعلام موضع صریح و صحیح دولت که از سوی رئیس جمهور و وزارت کشور انجام شد قدردانی کرده گفت: ارکان مرتبط نظام برای ترویج الگوی زیست عفیفانه، دغدغه‌مند و مشغول فعالیت هستند اما در عین حال دشمن می‌خواهد این موضوع را به عاملی برای دوقطبی‌سازی میان مردم و ایجاد اختلاف میان نیروهای انقلابی تبدیل نماید و این به‌عهده ائمه جمعه است که در مسیر پرچالش پیشِ‌رو، از تشتت در جبهه انقلاب جلوگیری نمایند.

حاج‌علی‌اکبری با تأکید بر اهمیت و ضرورت ادامه فعالیت مؤثر، اقدامات ایجابی، قرارگاهی، مردمی و میدانی ائمه جمعه در حوزه حجاب و عفاف و همچنین تسری ایده‌ها و تجربیات موفق در این زمینه، به سایر پایگاه‌های نماز جمعه تصریح کرد: از اقدامات خلاف قانون و اخلاق به اسم نهی از منکر باید برائت بجوییم و بر امر تقویت وحدت اجتماعی باید اهتمام داشته باشیم.

وی ادامه داد: صبر راهبردی نظام در برابر هنجارشکنان نشان داد که طراحان و صحنه‌گردانان، به کشف حجاب قانع نیستند و بنا دارند به‌سرعت به‌سمت هنجارشکنی بیشتر حرکت کنند. دشمن تلاش دارد که یک موضوع فرهنگی را به اجتماعی و بعد به چالش سیاسی و در نهایت به چالش امنیتی مبدل نماید اما در این میان، شبکه امامت جمعه باید مواجهه پخته و عمیق داشته باشد و ضمن پرهیز از انفعال، از سطحی‌نگری و مواجهه احساسی باید خودداری کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تأکید کرد: دشمن می‌خواهد جبهه انقلاب را به خطای محاسباتی دچار کند که نتیجه آن می‌تواند انفعال خطرناک در برابر اباحه‌گری یا بزرگ‌نمایی و تعمیم فراتر از واقعیت رفتار اقلیتی هنجارشکن، به‌گونه‌ای باشد که گویی کلّیت این نظام مقدس، مردمی و مقتدر در معرض مخاطره قرار گرفته است، این همان طرح فریبی است که در ایام اغتشاشات به‌پشتوانه فضای مجازی و رسانه‌ای اجرا کردند.

حاج‌علی‌اکبری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما مکلف هستیم با منطق امام عالیقدرمان که جلوه‌ای از آن در دیدار سال گذشته ائمه جمعه با ایشان استماع شد و بر اساس مبانی مکتب شهید سلیمانی با این چالش مواجه شویم و تهدیدها را به فرصت مبدل کنیم. برخی از مصادیق فرصت‌های قابل استحصال از این تهدید عبارتند از درک عظمت نعمت حجاب، نگاه دوباره و روزآمد به هویت زن مسلمان، کشف نقاط‌ضعف خودمان و جبهه انقلاب در حوزه‌های فرهنگی، تربیتی، رسانه‌ای و ساختاری، ناکارآمدی در آرایش قرارگاهی، شناخت ترفندها و نقاط قوت دشمن که می‌تواند در استحکام بیش از پیش نظام در برابر جنگ ترکیبی جبهه معاند نقش اساسی ایفا کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین