عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۱۹۶
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
پای درس آقا|
رهبری می‌فرمایند: ما ‌دنبال پیشرفتیم، دنبال اسلامیم، دنبال نظام اسلامی برخاسته‌ از مردمیم که می‌تواند مشکلات مردم را حل کند، این شعار ‌بیست‌و‌دوّم بهمن هر سال است. هر مسئولی هم بخواهد ایستادگی نکند، ملّت او را پس خواهد زد‌.

عقیق: ورود امام خمینی (ره) به وطن پس از ۱۵ سال مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی، عظیم‌ترین واقعه تاریخ معاصر ایران است. انقلاب ایران تحولی عظیم برای بشر و جهان بشری است که در ادامه سخنان رهبری در این باره را می‌خوانید.

بیست‌و‌دوّم بهمن یک نعمت الهی است

بیست‌و‌دوّم بهمن یک نعمت الهی است، یک فرصت الهی است برای اینکه ملّت خودش را نشان بدهد، اراده‌ خودش را با صدای ‌بلند فریاد بزند. آنچه در دل آحاد این ملّت هست، در شعارهایشان در روز بیست‌و‌دوّم بهمن در همه‌جای کشور نمایان می‌شود. ما ‌دنبال پیشرفتیم، دنبال اسلامیم، دنبال نظام اسلامی برخاسته‌ از مردمیم که می‌تواند مشکلات مردم را حل کند، این شعار ‌بیست‌و‌دوّم بهمن هر سال است، و ملّت هم محکم ایستاده است، هر مسئولی هم بخواهد با ملّت نباشد و ایستادگی نکند، ملّت ‌بدون تردید او را پس خواهد زد‌.(۱۳۹۵/۱۱/۲۷)

 بیائیم توی خیابان راه برویم، در هر کاری که هستیم، احساس مسئولیت کنیم

آنچه که برای ما لازم است، این است که آحاد مردم، مسئولین، غیر مسئولین، بخصوص جوان‌ها، بخصوص کسانی که سخن و حرفشان تأثیر دارد، احساس مسئولیت حضور در صحنه را از دست ندهند. هیچ‌کس نگوید من تکلیفی ندارم، من مسئولیتی ندارم، همه مسئولند. مسئولیت معنایش این نیست که اسلحه ببندیم، بیائیم توی خیابان راه برویم، در هر کاری که هستیم، احساس مسئولیت کنیم، مسئولیت دفاع از انقلاب و از نظام جمهوری اسلامی، یعنی از اسلام، حقوق مردم، و عزت کشور.

همه باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم

شرط اول: همه باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم. و من می‌بینم که این احساس مسئولیت را داریم. این را مردم کشور ثابت کردند، ثابت می‌کنند، حالا یک نمونه‌ واضحش همین ۹ دی بود که اشاره کردند، نمونه‌های دیگری هم هست، ۲۲ بهمن در پیش است، دهه‌ فجر در پیش است. مردم حضور، آمادگی، سرزندگی و نشاط خودشان را نشان داده‌اند، باز هم نشان خواهند داد. مسئولین کشور بالخصوص، باید همه‌ تلاش خودشان را بگذارند که مشکلات را با سرپنجه‌ تدبیر، کار مستمر، خسته نشدن، شوق و ذوق و توکل به خدا و کمک خواستن از خداوند برطرف و حل کنند. منظور فقط مشکلات سیاسی و امنیتی نیست - اینها جزئی از مشکلات است - پیشبرد اقتصاد و علم کشور، مسائل اجتماعی گوناگون هم بر عهده‌ مسئولین است.

مسئولان قوای سه‌گانه و همه‌ مسئولان کشور وظیفه‌ی خودشان بدانند که برای این ملت کار کنند، کار و کار و کار، تدبیر و تدبیر و تدبیر، یک لحظه غفلت نکنند. ما یک حرکت خوبی داریم به سمت جلو، نگذارند این حرکت متوقف بشود، نباید این حرکت از دور بیفتد. ما داریم پیش می‌رویم، باید همین طور با این پیشرفت ادامه بدهیم، سرعت را بیشتر و همه‌جانبه‌تر کنیم، نقاط کور را هم بگیریم.(۱۳۸۸/۱۱/۰۶)

ما در ۲۲ بهمن قدم در راه اسلام و انسان گذاشتیم

از اوّلین روز پیروزی این انقلاب، همه‌ ما گفتیم و همه‌ ملّت باور کردند که کار با پیروزی بر ایادی آمریکا در کشورمان تمام ‌نمی‌شود، کار در بیست و دوّم بهمن به پایان نمی‌رسد، بلکه کار در این روز بزرگ و مبارک تازه آغاز می‌شود. ما در بیست و دوّم ‌بهمن قدم در جادّه‌ای گذاشتیم که انتهای این جادّه، جامعه‌ اسلامی و انسانیِ آسوده و پر نعمت و پر برکت و برابر امر خدا و ‌قوانین الهی است، به تدریج به آن نهایت نزدیک خواهیم شد. تا امروز هم هرچه گذشته است، به آن عاقبت و فرجام نیک نزدیک ‌شده‌ایم، باز هم باید تلاش کنیم تا هرچه نزدیک‌تر بشویم‌.‌(۱۳۶۱/۱۱/۱۹)


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین