عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۱۵۷
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
۴۰ هیئت از سرتاسر استان ارومیه و هیئت‌های شاخص کشور براساس مسئولیت اجتماعی که داشتند در میدان زلزله خوی حاضر شدند و سومین همایش تخصصی فعالان هیأت را در محل زلزله آغاز کردند.

عقیق: سومین همایش تخصصی فعالان عرصه هیأت‌ استان آذربایجان غربی با محوریت «هیأت و خدمات‌ اجتماعی» باحضور هیأت‌های خدمت‌رسان استان آذربایجان‌غربی به فاصله چند روز پس از وقوع زلزله در خوی در مسجد صاحب‌ الزمان (عج) شهر فیرورق خوی برگزار شد.

هم‌افزایی هیأت‌ها برای حمایت از قشر مستضعف

در این همایش که با حضور هیأت‌های مذهبی، فعالان جهادی و رزمندگان دفاع مقدس همراه بود، مسائل مختلفی، ازجمله تنوع و تعداد حضور هیأت‌ها، حضور سریع در صحنه، ایجاد تشکیلات منسجم در بحران‌ها و تقسیم کار دنبال شد که در مجموع منجر به افزایش امیددهی، هم‌افزایی هیأت‌های و حمایت از قشر مستضعف شده است.

حضور یکپارچه هیأت‌های حسینی استان آذربایجان غربی به منظور همدردی، هم‌افزایی و کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان استان به فاصله کمتر از چند روز از وقوع زلزله در نوع خود بی‌سابقه بوده‌ است.

اکنون نظام مسائل زلزله‌زدگان خوی تهیه شده و کارهای روی زمین مانده اولویت‌بندی شده است که با برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند‌مدت در دستور کار هیأت‌ها قرار گرفته است.

سعید قاسمی و هیأتش در خوی چه می‌کنند؟

سعید قاسمی، استاد معماری دانشگاه شهید رجایی و از یادگاران دفاع مقدس که در حوادث گذشته از جمله زلزله کرمانشاه، زلزله کوهبنان، سیل خوزستان و... توانسته بود حرکت عظیمی را در عرصه خدمت به مردم آغاز کند، امروز نیز در کنار چهره‌‌هایی مانند حسین یکتا، داوود صالحی و دیگر نیروهای جهادی هیأتی، از همان روزهای آغازین زلزله خوی، در منطقه حضور یافته و این بار هم جزو السابقون عرصه خدمت‌رسانی به مردم است.

وی پیشتر و در زمان زلزله کرمانشاه، کوهبنان، سیل خوزستان و... با استفاده از کمک‌های مردمی و خیرین از همان روزهای ابتدایی حادثه، اقدام به کمک‌رسانی و ساخت‌و‌سازهای قابل‌ توجه برمبنای استانداردهای بین‌المللی پرداخته که در مجموع گره‌های بزرگی از مصائب مردم زلزله‌زده را باز کرده است. اتفاقی که مردم آن مناطق از سلبریتی‌هایی که کمک‌های میلیاردی مردم را در حساب‌های خود دپو کرده بودند انتظار داشته‌اند، ولی محقق نشد.

سعید قاسمی به همراه تیم هیأت یا فاطمة الزهرا (س) بابل، در نخستین گام پس از حضور در محل زلزله‌زدگان اقدام به رفع دو چالش اصلی یعنی پخت غذای گرم و تهیه وسایل گرمایشی برای چادرها کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین