عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۰۲۵
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
در گفتگو با حجت الاسلام ذاکر مطرح شد:
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد استان تهران، امسال باشکوه‌تر و وسیع‌تر نسبت به سال‌های قبل خبر داد و گفت: باتوجه به همزمانی با ایام دهه فجر، پیگیر جهاد تبیین در اعتکاف خواهیم بود.

عقیق:حجت الاسلام حجت‌الله ذاکر، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف امسال که بعد از پایان دوران کرونا خواهد بود، اظهار داشت: امسال این مراسم باشکوه‌تر و وسیع‌تر نسبت به سال‌های قبل برگزار خواهد شد و تاکنون طبق گزارش‌های رسیده مردم استقبال بسیار خوبی هم نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در اعتکاف داشتند.

جهاد تبیین را در ایام اعتکاف پیگیری می‌کنیم

وی با اشاره به اینکه با توجه به همزمانی اعتکاف و دهه فجر، برنامه‌های بصیرت‌افزایی و روشنگری تدارک دیده شده است، گفت: نهضت جهاد تبیین در این ایام مدنظر است و بسته محتوایی برای امامان جماعت تدارک دیده شده است و توصیه داریم که با رویکرد نوجوانان و جوانان امسال به بحث اعتکاف بپردازند. این مباحث جدای از مباحث اخلاقی و معرفتی متداول در مراسم اعتکاف است.

مراسم اعتکاف، پس از 2 سال تعطیلی به مساجد تهران بازگشت

ذاکر گفت: شاید به دلیل فعالیت مدارس، نسبت به حضور دانش‌‌آموزان و نوجوانان محدودیت‌هایی باشد، اما تلاش داریم این قشر از برنامه‌های تدارک دیده شده حتماً استفاده کنند.

 

مراسم اعتکاف، پس از 2 سال تعطیلی به مساجد تهران بازگشت

مساجد برای اعتکاف امسال تدارک گسترده‌تری اندیشیده‌اند

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه محتوای چندرسانه‌ای با رویکرد سوژه سخن مانند دیگر مناسبت‌ها در اختیار مساجد قرار می‌گیرد، گفت: ان شاء الله باتوجه به کاهش کرونا و اعلام مسئولین برگزار کننده که هیچ محدودیتی امسال وجود ندارد، مساجد باقوت نسبت به برگزاری اعتکاف اقدام خواهند کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین