عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۵۲
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
اربعین
وزیر کشور با بیان اینکه‌‌ اعزام زائران جدید از استان‌ها طبق سهمیه به تدریج آغاز می‌شود، گفت: اکنون تردد در تمام مرزهای شش‌گانه به سهولت انجام می‌شود.

عقیق: مرز تمرچین، احمد وحیدی وزیر کشور در بازدید از مرز تمرچین با بیان اینکه اکنون تردد در تمام مرزهای شش‌گانه به سهولت انجام می‌شود، اظهار داشت: ‌عبور و مرور در تمام مرزها برقرار است ولی عبور زائران جدید باید کاملا کنترل‌شده باشد.

 

                                             اعزام زائران جدید به سمت مرزهای عراق طبق سهمیه‌ استان‌ها

‌وی با بیان اینکه اعزام‌های جدید به تدریج و طبق سهمیه استان‌ها آغاز می‌شو‌د، افزود: اگر مجددا هجوم جمعیت به مرزها صورت بگیرد قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد چراکه ‌‌ظرفیت‌های عراق پاسخگو نیست ولی مردم مطمئن باشند با اطلاع‌رسانی ‌و طبق سهمیه اقدام خواهیم کرد.

وزیر کشور با اشاره به بازدیدش از مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه اهالی منطقه پیرانشهر از اهل سنت هستند‌ استقبال بسیار خوبی از زائران داشته‌اند و‌ فضای معنوی‌ زیبایی‌ در مرز حاکم شده است.

وحیدی با بیان اینکه وضعیت خوبی در مرز برقرار بود و زائران بدون هیچ مشکلی در حال عبور از مرز هستند، ادامه داد:‌ جا دارد از همکاری خوب اقلیم کردستان تشکر کنیم که برپایی چند اردو‌گاه زمینه را برای ‌استراحت ز‌ائران فراهم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مرز تمرچین آمادگی برای عبور کاملا کنترل‌شده زائران را داریم، خاطرنشان کرد: در دیگر مرزها برای عبور زائران آمادگی وجود دارد اما باید‌ کنترل شده باشد تا شاهد مشکلات روزهای گذشته نباشیم.

‌وی با بیان اینکه موج بازگشت زائران از روز گذشته آغاز شده و تا کنون700 هزار نفر‌ به ایران بازگشته‌اند، اضافه کرد: تاکنون یک چهارم زائران برگشته‌اند و وزارت راه نیز برای انتقال زائران از مرزها ‌پیش‌‌بینیها لازم را داشته ‌و مشکلی نداریم واتوبوس‌ها در تمام پایانه‌ها اماده جابه جایی زائران هستند و در برخی مسیرها نیز‌ مسیر ریل ‌مهیای انتقال زائران است.‌

صدور دستور بارگشایی مرز تمرچین

احمد وحیدی همچنین ‌با قدردانی از زیرساخت‌های ایجاد شده در منطقه مرزی تمرچین آذربایجان‌غربی افزود: این مرز ظرفیت اعزام روزانه چندده‌هزار نفر از زائران اربعین حسینی به کربلای معلی را دارد.

وی با بیان اینکه شرایط بسیار مطلوبی برای اعزام زائران در مرز تمرچین حاکم است، افرود: شرایط آب و هوایی معتدل و زیرساخت‌های ایجاد شده در این منطقه، سبب شده تا مرز تمرچین به گذرگاهی مناسب برای اعزام زائران شمال غرب کشور تبدیل شود.

وزیر کشور، با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در منطقه طی سه ماه گذشته، گفت:  استاندار آذربایجان‌غربی و تیم همراه وی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم اعزام زائرام تلاش های شبانه روزی داشته اند.

وی همچنین با قدردانی از طرف عراقی در مرز تمرچین برای تسهیل در عبور و مرور، بیان کرد: تعاملات و گفت و گوی‌های استاندار آذربایجان‌غربی با طرف عراقی قبل از اعزام زائران بسیار اثر بخش بوده است.

وحیدی، با بیان اینکه تمرچین در سال‌های بعدی نیز میزبان زائران اربعین حسینی خواهد بود، عنوان کرد: با مشاهده توسعه صورت گرفته در این منطقه در چند ماه اخیر، قطع یقین سطح ارائه خدمات به زائرین در سال آتی چند برابر خواهد شد.

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین