عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۶۶۹
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
حرم امامین عسکریین علیهم السلام در سامرا در امنیت کامل است و زائران در ساعات مختلف به زیارت این قطعه از بهشت مشرف می‌شوند. همچنین برخی از موکب‌های پذیرایی از زائران برپا شده است.

عقیق: در روزهای گذشته که به دلیل ناآرامی‌های عراق مرزها بسته شد و زائران امکان تشرف به زیارت اربعین را نداشتند، بسیاری دل نگران سفر به عراق بودند که نهایت کم‌تر از ۲۴ ساعت وضعیت در عراق عادی و سفرها به این کشور نیز برقرار شد.

به گزارش فارس با ازسرگیری زیارت اربعین برای زائران ایرانی، عاشقان حسینی از نقاط مختلف عازم عراق شدند تا در جمع زائران پیاده‌روی اربعین قرار گیرند. با این وجود، برخی سعی داشتند تا ناامنی در عراق را بین مردم القا کنند و مشتاقان زیارت اربعین را از سفر منصرف کنند. اما نه تنها عاشقان حسینی از سفر انصراف ندادند، بلکه تعداد متقاضیان زیارت اربعین بیشتر شد و زائران مصمم‌تر به سوی زیارت اربعین قدم برداشتند.

یکی از موضوعاتی که مطرح بود، نبود امنیت در کاظمین و سامرا است؛ به طوری که برخی مانع تشرف زائران به این شهرها می‌شدند. اما اکنون در شهرهای کاظمین و سامرا امنیت به صورت کامل برقرار است و جمعی از زائران نیز به این شهرهای زیارتی مشرف شده‌اند؛ تا جایی که شب گذشته حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام مملو از جمعیت بود.

همچنین موکب‌های پذیرایی از زائران نیز برپا شده است و در وعده‌های مختلف بین زائران غذای گرم توزیع می‌شود. به گفته متولیان حرم امامین عسکریین علیهم السلام، این مکان مقدس که خانه امام زمان(عج) است، با وجود تهدیدها و حتی برخی شایعات، حتی یک لحظه هم به روی زائران بسته نبود و زائران همواره به این قطعه از بهشت مشرف شدند. همچنین امنیت به طور کامل در سامرا برقرار است.

در ادامه فیلمی از حال و هوای شب گذشته حرم امامین عسکریین علیهم السلام در آستانه اربعین حسینی و پس از برقراری آرامش در عراق مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 49

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین