عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۶۶۷
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
در نجف اشرف:
بخش قابل توجهی از صحن حضرت زهرا سلام الله علی‌ها با مساحت ۲۲۰ هزار متر امسال هم در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرد؛ به طوری که بیش از ۷۰ هزار نفر می‌توانند به طور هم‌زمان در جوار حرم امام علی علیه‌السلام اسکان داده شوند.

عقیق: صحن حضرت زهرا سلام الله علیها در جوار حرم علوی با وجود اینکه هنوز به طور کامل تجهیز و تکمیل نشده است، از سال‌های گذشته محلی برای اسکان زائران اربعین بود و امسال هم با توجه به خیل عظیم عاشقان حسینی، این صحن برای پذیرایی از زائران اربعین آماده شده است.

البته بر اساس تصمیم متولیان حرم علوی، امسال صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها آماده میزبانی از زائران انفرادی اربعین است و هیچ قسمتی از این صحن برای زائران گروهی پیش بینی نشده است.

صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها با مساحت ۱۰۰ هزار مترمربع در بخش زیارتی امسال به طور کامل در اختیار زائران قرار می‌گیرد و همه بخش‌های این صحن به جز کتابخانه و بخش اداری برای مدیریت در اختیار ستاد بازسازی عتبات است. مساحت این صحن در بخش زیارتی و غیرزیارتی ۲۲۰ هزار مترمربع است.

به گفته یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین، امسال بیش از ۷۰ هزار نفر ظرفیت برای اسکان زائران اربعین در صحن حضرت زهرا سلام الله علیها پیش بینی شده است و از روزهای گذشته جمعی از زائران اربعین در جوار حرم امام علی علیه‌السلام اسکان داده شدند که به مرور زمان و با افزایش تعداد زائران اربعین، بخش‌های بیشتری از این صحن به روی زائران بازگشایی خواهد شد.

صحن حضرت زهرا سلام الله علیها در سه طبقه ساخته شده که در طبقات مختلف این صحن امکان اسکان زائران فراهم است. همچنین این صحن حدود یک هزار چشمه سرویس بهداشتی دارد که تعداد قابل توجهی از آنها اربعین امسال در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین