عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۱۸۳
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
با حضور مردم صورت گرفت:
مسئول هیئت بیت النبی (ص) گفت: در ایام ماه رمضان طرح «نذری خانه علی(ع)» با هدف کمک به نیازمندان و همچنین فعال شدن خانواده‌ها در حوزه انفاق با هر وسع و توان و نهادینه شدن این امر برای فرزندان‌شان برگزار می‌شود.

عقیق:میثم طاهری مسئول هیئت بیت النبی (صلی الله علیه وآله وسلم) در گفت‌وگویی اظهار داشت: در ایام ماه رمضان طرح «نذری خانه علی(ع)» را در دستور کار داریم که به مدت ۱۵ روز در طول ماه رمضان برگزار می‌شود.


لیست غذاهای درنظرگرفته شده برای پویش نذر خانه علی

وی با اشاره به اینکه این طرح به صورت یک روز در میان در طول ماه رمضان برگزار می‌شود، گفت: در قالب این طرح منوی غذایی ساده‌ای را طراحی کردیم و به مردم ارائه می‌کنیم تا در انفاق این ماه شرکت کنند.

طاهری با اشاره به جزئیات برگزاری این طرح گفت: در این طرح مردم باید در هرروز هفته غذای مدنظر ما براساس منو طراحی شده را انتخاب کنند و در کنار غذای طبخ شده برای افطار خود، به هرتعداد که مدنظر دارند از آن طبخ کنند. همچنین در ساعت ۱۷ هرروز نیروهای جهادی ما که از پیش ظروف متحدالشکل را در منازل متقاضی توزیع کردند، حضور یافته و غذاهای طبخ شده را جمع‌آوری و به ستاد مرکزی می‌آورند.

مسئول هیأت بیت النبی (صلی الله علیه وآله وسلم) گفت: سپس با هماهنگی صورت گرفته با ۷-۸ هیأت منطقه نیروگاه قم، غذاهای طبخ شده مردم توسط آنان میان خانواده‌های نیازمند شناسایی شده توزیع می‌شود.

وی گفت: برآورد ما این است که روزانه ۳۰۰ خانواده در این طرح مشارکت داشته باشند که پوشش خانواده‌های نیازمند نیز براساس تعداد مشارکت خانواده‌هاست یعنی هر میزان خانواده بیشتری مشارکت کنند، تعداد خانواده نیازمند بیشتری تحت پوشش قرار می‌گیرند.

طاهری تصریح کرد: این امکان برای ما وجود دارد که مبالغ را جمع‌آوری کنیم و به طور مرکزی غذا طبخ کنیم اما بنا داریم در کنار این امر خداپسندانه و خیرخواهانه موجب فعال شدن خانواده‌ها در حوزه انفاق با هر وسع و توان و نهادینه شدن این امر برای فرزندان خانواده‌ها شویم. اگر خانواده‌ای به صورت مادی کمک‌رسانی کند، هزینه آن را مواد خشک خریداری کرده و به خانواده دیگری می‌دهیم تا غذا طبخ کند.

مسئول هیأت بیت النبی (صلی الله علیه وآله وسلم) ادامه داد: در روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه رمضان بنا داریم کیک‌پزون در قم داشته باشیم که از پیش دو نوع کیک به مردم معرفی می‌کنیم تا در خانه‌های خود طبخ کنند و ما جمع‌آوری کرده و میان نیازمندان توزیع می‌کنیم.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین