عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۹۸۶
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
در نخستین نشست سازمان هیئت و تشکل‌های دینی مطرح شد؛
نخستین نشست از سلسله نشست‌های گفتگو محور در زمینه موضوعات هیأت و تشکل‌های دینی به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور برگزار شد.

عقیق:نخستین نشست از سلسله نشست‌های گفتگو محور در زمینه موضوعات هیئت و تشکل‌های دینی به همت سازمان هیئت و تشکل‌های دینی کشور برگزار شد. هیئت، کانون جهاد تبیین موضوعی بود که برای این نشست انتخاب شده بود و توسط شبکه عقلانیت شمس و با حضور فعالان عرصه هیأت برگزار شد. این عنوان با توجه به دیدار اخیر مداحان با رهبر معظم انقلاب (مدظله) و بیانات ایشان حول مسئله هیأت و اهمیت و جایگاه آن در روشنگری و عرصه جهاد، انتخاب شده بود.

در ابتدای این نشست حسین هوشیار که دبیری جلسه را در اختیار داشت، ضمن خیرمقدم به مدعوین به تشریح اهمیت موضوع و فرمان ولی‌امر در فراخواندن هیئات مذهبی به‌عنوان جلودار عرصه جهاد تبیین پرداخت.

در ادامه نیز دکتر محمدرضا سنگری به‌عنوان دبیر علمی نشست، با توضیح چیستی و چرایی جهاد تبیین به ارائه مطالبی در راستای تبیین، گفتمان‌سازی و شرایط و لوازم جهاد تبیین در عصر حاضر پرداخت.

از دیگر سخنرانان نشست حجت‌الاسلام باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی بود که به‌عنوان میزبان نشست ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت داشتن جهاد تبیین برای جامعه هیأت و فعالان این عرصه، ادامه گفتگو را به واکاوی این موضوع که نگاه رهبری در تبیین به چه موضوعاتی است اختصاص داد.

لازم به ذکر است این نشست تخصصی با حضور جمعی از مادحین، مسئولان هیئات و پژوهشگران در محل مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار گردید. همچنین با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته توسط سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، قرار است این سلسله نشست‌ها با موضوع هیأت و با حضور مادحین، مسئولین هیئات و فعالان عرصه هیأت به طور مستمر ادامه داشته باشد.

هیئات مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

هیئات مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

هیئات مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

هیئات مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

هیئات مذهبی باید جلودار عرصه جهاد تبیین باشند

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین