عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۸۸
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
حجت الاسلام میرباقری:
انسان‌ها اگر با پیامبر همراه باشند می‌توانند از ظلمت به سوی نور بروند و از امکانات تطهیر بهره‌مند شوند چراکه معلم اصلی انسان‌ها وجود مقدس نبی گرامی اسلام است و بعثت، نعمت با عظمتی است.

عقیق:حجت الاسلام سید مهدی میرباقری طی سخنانی در مراسمی که به مناسبت مبعث نبی گرامی اسلام در شبستان امام خمینی (ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد اظهار داشت: خداوند متعال در همانند امشبی وجود مقدس نبی اکرم را برای انجام یک مأموریت بزرگ مبعوث نمودند و آن مأموریت انجام برنامه الهی و طرح بزرگ خداوند است و این طرح ناظر بر جامعه انسانی است و اختصاص به یک منطقه و جمع خاصی ندارد و محدود به یک امت محدود هم نیست.

وی افزود: وجود مقدس نبی اکرم نسبت به تمام جوامع بشری مأموریت دارند و نسبت به تمام دوران‌های زندگی بشر مأمور هستند و حضرت خاتم انبیا بوده و بعد از حضرت دیگر طرح رسالتی از سوی خداوند وجود ندارد.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: هدایت کل جوامع بشری بر عهده وجود مقدس نبی گرامی اسلام گذاشته شده و این مأموریت بزرگ در مثل امشبی آغاز می‌شود و یک راهی از عالم بالا به سوی انسان‌ها به واسطه بعثت پیامبر گشوده شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: قرآن کریم برنامه‌ای است که خداوند به پیامبر عطا نموده و پیامبر هم باید این کتاب الهی را در جامعه محقق نماید تا انسان‌ها از ظلمات به سوی نور هدایت شوند.

میرباقری تاکید کرد: خداوند به حضرت هشدار می‌دهد که عده‌ای از انسان‌ها خود را مستغنی از هدایت خداوند، قرآن و انبیا می‌بینند و طغیان کرده و یک درگیری عظیمی اتفاق خواهد افتاد.

استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: مأموریت اصلی حضرت این است که تمام بشریت به نقطه‌ای برسد که تمام زندگی بشر در بستر عبودیت حقیقی قرار بگیرد.

وی افزود: شکل گیری جریان‌های معاند و دشمنان در مسیر مأموریت نبی گرامی اسلام از سوی خداوند مورد تذکر قرار گرفته است اما بشارت پیروزی در مقابل دشمنان همواره از سوی خداوند به نبی گرامی اسلام داده شده است.

تمام اخبار غیب الهی در دستان نبی گرامی اسلام است

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی خاطر نشان کرد: کسانی که خود را از هدایت پیامبر مستغنی ببینند همواره مقابل طرح‌های عظیم پیامبر قد علم خواهد نمود و ادعای هدایت گری جامعه را خواهند داشت کما اینکه در آخرین روزهای حیات پیامبر عده‌ای مانع از کتابت سخنان نبی گرامی اسلام شدند.

سخنران آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تاکید کرد: در پیروزی قطعی و نهایی نبی گرامی اسلام تردیدی نیست و طبق وعده‌های خداوند طرح بزرگ پیامبر در نهایت در تمام جوامع عالم گیر خواهد شد گرچه عده‌ای از انسان‌ها در طول این هدایت گری کارشکنی و شیطنت و دشمنی نمایند.

میرباقری یادآور شد: برپایی خیمه ذکر و عبادت در تمامی جوامع بشری از وظایف اصلی نبی گرام اسلام است و در مقابل این طرح بزرگ، موانع زیادی از سوی مستکبران و دشمنان وجود دارد که تا عصر ظهور ادامه دارد.

وی افزود: باطن کتاب خداوند را فقط کسانی می‌توانند درک حقیقی داشته باشند که به مرحله تطهیر رسیده باشند که مصداق بارز و حقیقی «مطهرون»، وجود مقدس نبی گرامی اسلام و ائمه معصومین هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام اخبار غیب الهی در دستان نبی گرامی اسلام است و زمانی این اخبار مقرر می‌شود که از طریق وحی به پیامبر برسد این حقایق غیبی در یک فضای کاملاً قرنطینه و حفاظت شده به دستان حضرت می‌رسید تا مبادا شیاطین دسترسی به این اخبار داشته باشند.

میرباقری تاکید کرد: انسان‌ها اگر با پیامبر همراه باشند می‌توانند از ظلمت به سوی نور بروند و از امکانات تطهیر بهره مند شوند چرا که معلم اصلی انسان‌ها وجود مقدس نبی گرامی اسلام است و این یک نعمت با عظمتی است که خداوند به بشریت داده است.

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: نبی گرامی اسلام انسان‌ها را با بشارت‌ها و هشدارها هدایت می‌کند و تمام ظرفیت‌های بشری و ظرفیت‌های نظام کیهانی را تبیین می‌کند چرا که تمام بشارت‌های حضرت به سوی توحید است.

وی در پایان گفت: نبی گرامی اسلام سراج منیر است و انسان می‌تواند با وجود نبی گرامی اسلامی به لقا الله برسد و از فضل کبیر خداوند برخوردار شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین