عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۸۱۲
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
سردار دل‌ها از نظر اندیشمندان داخلی و خارجی:
استاد دانشگاه پاکستان گفت: قاسم سلیمانی دیگر یک فرد نیست، همانطور که ابومهدی المهندس صرفا نام یک فرد نیست. آنها نظامی ماندگار برای مبارزه و مقاومت تأسیس کردند که با از بین رفتن جسم آنها از بین نمی‌رود.

عقیق:سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی» از روز ۳۰ بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است. دیروز سه شنبه ۳ اسفندماه در جلسه چهارم این کنفرانس مجازی، گروه دیگری از چهره‌های فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی ایرانی و خارجی، ابعاد دیگری از حیات بدیع سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند. 

 سردار سلیمانی، فرمانده صلح بود و به حقیقت ایمان و صبر پی برده بود

 آیت‌الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در نشست دیروز تاکید کرد شهید سلیمانی یک شخصیت مهذب و خودساخته، یک مسلمان خردورز معنویت‌گرا و عدالت‌خواه بود که تا آخرین لحظه، دغدغه‌اش تحقق جامعه‌ای خردورز و عدالت خواه بود. سردار سلیمانی، فرمانده صلح بود و به حقیقت ایمان و صبر پی برده بود، برای شکل گیری تمدن اسلامی تلاش می‌کرد تا همه طعم حیات طیبه را استشمام می‌کنند.

 تلاش کنیم ماموریت شهید سلیمانی تا تحقق اهداف نهایی او ادامه یابد

ظفر بنگاش، رئیس مرکز اسلامی تورنتو در سخنرانی دیروز خود تاکید کرد: شهید سلیمانی پس از شهادت برای امپریالیسم و صهیونیسم به تهدیدی خطرناک تر تبدیل شده است. هدف نهایی ماموریت او  بیرون راندن امپریالیست‌ها و خلاصی از رژیم نامشروع صهیونیستی اشغالگر فلسطین از این منطقه بود. ما برای اینکه این استراتژیست بزرگ و یکی از فداکارترین افراد در راه اسلام را به درستی تکریم کنیم باید اطمینان حاصل کنیم که مأموریتی که او شروع کرده تا تحقق اهداف نهایی ادامه خواهد یافت.

 سردار سلیمانی در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود

لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام با اشاره به الزامات برقراری تمدن نوین اسلامی و آسیب‌هایی که می‌تواند این تمدن را به انحراف بکشاند، گفت: سردار شهید سلیمانی، در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود و با درایت و هوشمندی تلاش کرد در حیات شخصی، اجتماعی و نظامی خود این آسیب‌ها را به حداقل برساند.

شهید سلیمانی مرد فعال دیپلماسی میدان حق و نظریه پرداز مقاومت بود 

حبیب‌الله گل محمدی، استاد دانشگاه، در نشست دیروز با اشاره به نگاه الهی، حق‌مدارانه و استکبارستیز فرمانده شهید سپاه قدس ایران، او را ستون فقرات جنبش‌های مقاومت در سراسر جهان توصیف کرد که مرد فعال دیپلماسی میدان در دفاع از حق بود.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی به واقع یک انسان وارسته عملگرا بود که در مقابل جبهه باطل محض ایستاده بود و در مقابل نظریه‌ها و مکاتب تروریستی غربی، «نظریه مقاومت» را در مقابل نظریات لیبرال غربی تببین و اجرا کرد 

 ستون الهی مکتب راهبردی شهید سلیمانی «الخیر فی ما وقع» است

طلال عتریسی، نویسنده و استاد دانشگاه اهل لبنان، یادآور شد امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در هنگام حمله عراق به ایران گفتند: «الخیر فیما وقع» و تاکید کرد ستون الهی مکتب راهبردی که فارغ از فارغ از مذهب و قومیت و نژاد برای نجات انسان‌ها تلاش می‌کرد، نیز همین تفکر الهی بود.

 سردار سلیمانی بزرگ‌ترین مدافع حقوق بشر بود

 زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در سخنان خود تصریح کرد: آمریکا که با ادعاهای واهی شعار مبارزه با تروریسم را سر می‌دهد، با ترور سردار سلیمانی آشکارا اعلامیه جهانی حقوق بشر را زیر پا گذاشت. حتی گزارشگر ویژه ترور سردار سلیمانی در گزارش خود تایید می‌کند که شهادت و ترور وی نقض کامل حقوق بشر است. وی در اوج شدیدترین جنگ‌های تروریستی، مصداق عینی رفتار بشردوستانه و بزرگترین مدافع حقوق بشر در جهان بود که برای نجات زنان و دختران بی‌گناه، ایزدی و شیعه و سنی با تمام وجود تلاش می‌کرد

 شهید سلیمانی موسس نظام ماندگار مقاومت است

شهباز علی عباس، استاد دانشگاه پاکستان در جلسه دیروز یادآور شد اکنون: قاسم سلیمانی دیگر یک فرد نیست، همان طور که ابومهدی المهندس صرفا نام یک فرد نیست. آنها نظامی ماندگار برای مبارزه و مقاومت تاسیس کردند که با از بین رفتن جسم آنها از بین نمی‌رود چرا که دست پروردگان آنها این نظام را سرپا نگه خواهند داشت.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین