عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۷۴۴
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
در مسجد مقدس جمکران؛
یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر در مسجد مقدس جمکران رونمایی می‌شود. این مستند بناست از شبکه سوم سیما پخش شود.

عقیق:مهدی تدینی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال رسالت جامعه ایمانی مشعر در راستای پشتیبانی محتوایی، معنوی و مادی از هیأت‌ها، سخنرانان، مداحان و مدیران هیئات، برنامه‌ریزی‌هایی برای حفظ میراث هیأت‌داری با محوریت تاریخ شفاهی انجام شده است.

وی اضافه کرد: کارگروه تاریخ شفاهی در دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر شکل گرفته و بنا شده است که اطلاعات، خدمات و زندگی نامه مداحان کشور جمع‌آوری شود و برای نمونه این کار را از قم شروع کردیم و با بزرگان مداحی قم گفت‌وگو کرده و همه اتفاق نظر داشتند که تاریخ شفاهی را با حاج علی خورشیدی از مداحان پیشکسوت استان قم شروع کنیم.

مسئول کارگروه تاریخ شفاهی جامعه ایمانی مشعر گفت: از آبان ماه 1399 کار تاریخ شفاهی را با حاج علی خورشیدی شروع کردیم و با خانواده و دوستان وی گفت‌و گو انجام دادیم اما متاسفانه اسفندماه سال گذشته این شخصیت را از دست دادیم؛ هر چند که ما موفق شدیم چند جلسه خدمت ایشان برسیم و از آخرین حضور این شخصیت در مسجد مقدس جمکران فیلم‌‍برداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از یادداشت‌ها و گفته‌های شخصیت‌های مختلف در مورد حاج علی خورشیدی یک مستند چهار قسمتی با محوریت نگاهی به زندگی و خدمات حاج علی خورشیدی و همچنین یک یادنامه تهیه کرده و نام هر دو را «ستایشگران خورشید 1» گذاشتیم.

سردبیر یادنامه ستایشگران خورشید با بیان اینکه این یادنامه نخستین شماره خود را به حاج علی خورشیدی اختصاص داده و شمارگان آینده آن در مورد دیگر شخصیت‌ها خواهد بود، تصریح کرد: سید احمد شمس و حاج میرزا علی ستایشگر نیز نفرات بعدی هستند که کار ثبت تاریخ شفاهی‌شان آغاز شده است.

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رونمایی می‌شود

وی از برگزاری مراسمی به‌منظور تکریم شخصیت حاج علی خورشیدی در مسجد مقدس جمکران هم‌زمان با 29 بهمن‌ماه خبرداد و گفت: در این مراسم نخستین شماره یادنامه ستایشگران خورشید رونمایی و مستند زندگی حاج علی خورشیدی اکران می‌شود.

تدینی با اشاره به حضور رفقای مداح، شاعر و منبری علی خورشیدی، خانواده وی و نمایندگان بیوت مراجع در مراسم تکریم این مداح قمی عنوان کرد: با توجه به حضور افراد سن بالا در این مراسم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت ویژه دنبال خواهد شد و به علت محدود بودن مکان، از حضور عموم افراد معذوریم.
تهیه کننده مستند ستایشگران خورشید خاطرنشان کرد: مراسم رونمایی از مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی به صورت زنده از نشانی اینترنتی پخش خواهد شد.

وی از قرائت آیات قرآن کریم توسط مهدی فروغی در مراسم تکریم حاج علی خورشیدی یاد کرد و افزود: شعرخوانی موحدیان، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی و رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر و مداحی عباس حیدرزاده از دیگر بخش‌های این مراسم خواهد بود. مجری این مراسم نیز آقای سید محمدجواد شرافت خواهد بود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین