عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۶۲۱
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
علیرضا رشیدیان خبر داد:
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال زائران از سفرهای زیارتی به عتبات و سوریه گفت: ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات و سوریه از ۳۰ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

عقیق:علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: اعزام زائران ایرانی به سوریه را از حدود یک ماه قبل به صورت محدود آغاز کرده‌ایم که با اقبال متقاضیان مواجه شده و در این مدت بیش از ۵۰۰ نفر از هموطنانمان عازم این سفرمعنوی شده‌اند.

‌وی با اشاره به حمایت وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه در سفر اخیر به سوریه از ورود سایر شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال و بازگشت زائران کشورمان گفت: با توجه به این مساعدت و انعقاد قراردادهای جدید با طرف‌های سوری در خصوص حمل و نقل و اسکان، موضوع اصلاح و کاهش قیمت‌های این سفر مدنظر قرار گرفت.

‌رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در قراردادهای جدید، اقامت ۳ شب به حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و اقامت ۴ شب ۸ میلیون ۳۰۰ هزار تومان رسیده که به ترتیب برای بسته‌های ۳شب اقامت ۹۹۸ هزار تومان و برای ۴ شب بیش از ۱ میلیون تومان کاهش نرخ خواهیم داشت.

‌وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ریزی و اقدام با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و منزلت زائران انجام می‌شود، ادامه داد: این اصلاح قیمت در دور آتی اعزام‌ها اجرایی می‌شود و زائران با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و در کمال امنیت، عزت، کرامت و سلامت عازم این سفر می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به پیش ثبت‌نام سفرهای سوریه اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این مرحله برای اعزام تا تاریخ ۲۵ اسفندماه نام نویسی کرده اند که این افراد برای ثبت نام نهایی به نزدیکترین دفتر زیارتی محل سکونت خود معرفی می‌شوند.

‌رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: مرحله بعدی پیش ثبت‌نام برای اعزام‌های نوروزی سفرهای زیارتی سوریه و عتبات است که مقرر شده از ۳۰‌ بهمن ماه آغاز شود و اطلاع‌رسانی لازم درباره شرایط پیش ثبت نام و اعزام‌های نوروزی اعلام خواهد شد.

‌رشیدیان در خصوص میزان پذیرش زائر برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات و سوریه هم گفت: از طریق پیش ثبت‌نام به نوعی تعداد متقاضیان و ظرفیت سنجی‌های لازم انجام می شود و بعد از مشخص شدن ظرفیت‌ها نحوه اعزام و هزینه‌ها اعلام خواهد شد.

‌وی اظهار کرد : تلاش بر آن است تا با تمهیدات اندیشیده شده قیمت‌ها را در این بازه زمانی مدیریت کرده و افزایش نرخی نداشته باشیم.

‌رشیدیان در ادامه تصریح کرد : با توجه به قراردادهایی که با دولت‌‌های عراق و سوریه و دست اندرکاران ذیربط برای اعزام زائران منعقد شده، کشور متبوع وظیفه تامین امنیت وحفظ عزت و کرامت زائران را برعهده دارد و در بحث سلامت نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و هلال احمر پروتکل‌های مربوط به زیارت و اعزام زائران تهیه شده و در اختیار کشورهای مقصد قرار داده‌ایم.

‌وی عنوان کرد: ‌این پروتکل‌ها در همه زمینه‌ها اعم از اعزام، تشرف به اماکن زیارتی، حمل و نقل ، تغذیه، تدارکات، اسکان، بازگشت و .. بوده‌ و امید است با رعایت این تمهیدات مساله خاصی پیش نیاید.

‌رئیس سازمان حج و زیارت در مورد کارت واکسیناسیون کرونا هم گفت‌: تمامی زائران موظفند کارت واکسیناسیون خود را از سامانه وزارت بهداشت دریافت و ارائه کنند. ضمن آنکه داشتن تست منفی کرونا چه در زمان عزیمت و چه در زمان بازگشت الزامی است.

‌رئیس سازمان حج و زیارت در پایان بر رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی متقاضیان تاکید کرد و گفت: تمامی این افراد برای پیش ثبت‌نام و ثبت‌نام نهایی از سامانه‌های اعلام شده اقدام‌ و از مراجعه حضوری به طور جدی پرهیز کنند.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین