عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۲۲۹
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
حجت الاسلام رئیسی:
رئیس جمهور گفت: آیت‌الله مصباح یزدی در عرصه نظریه‌پردازی ملتزم بود و بسیار خوب می‌اندیشید و بسیار خوب نظریه پردازی می‌کرد.

عقیق:کنگره بین المللی بزرگداشت علامه مصباح یزدی همزمان با نخستین سالگرد آن عالم ربانی در محل مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در کنگره بین المللی بزرگداشت علامه مصباح یزدی که همزمان با نخستین سالگرد رحلت آن عالم ربانی در محل مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما و برگزار شد، اظهار داشت: علم را در حوزه عقاید و باورهای حقه، حوزه اخلاق فاضله کریمه و در حوزه عمل و اجرا باید جستجو کرد. در ساحت‌های خداشناسی، انسان شناسی، آسیب شناسی و … علامه مصباح نظر و ایدئولوژی داشتند که کتاب‌هایی در این موضوعات توسط ایشان تألیف شده‌اند.

وی افزود: حضرت زهرا (س) از پیامبر دو هدیه دریافت کردند؛ یک هدیه ملکی و دیگری ملکوتی بود ملکی همان فدک و ملکوتی تسبیحات حضرت است که برای کمال بشریت خداوند به ایشان عطا فرمود.

رئیس جمهور عنوان کرد: التزام به تسبیحات حضرت زهرا (س) بسیار مهم است. همه عوالم هستی بر همین تسبیحات قرار دارد و این التزام را در عرصه نظریه پردازی بسیار خوب اندیشید و نظریه پردازی کرد، اینکه انسان عبد چگونه می‌تواند تکلیف مدار و ملتزم باشد.

وی ادامه داد: آیت‌الله مصباح یزدی در عرصه نظریه‌پردازی ملتزم بود و بسیار خوب می‌اندیشید و بسیار خوب نظریه پردازی می‌کرد.

رئیس جمهور گفت: یک انسان سالک چگونه می‌تواند ملتزم باشد و در این عالم از هیچکس نهراسد و فقط وظیفه اش را انجام دهد و همچنین ولایت مدار باشد که تمام این موارد در آیت الله مصباح دیده می‌شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: در عرصه عمل و اجرا نماد حاج قاسم سلیمانی بود و در عرصه فکر و اندیشه و نظریه پردازی نماد بصیرت و میثاق با ولایت آیت الله مصباح یزدی بود.

وی گفت: حاج قاسم سلیمانی یک مرد در میدان بود همانطور که آیت الله مصباح راجع به این شهید گفتند شهید سلیمانی التزام عملی خود را در دفاع از مرزهای دین و حریم و ایستادگی و مقاومت نشان داد و امروزه حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک نماد بصیرت و نماد پیمان با ولایت شناخته می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به طرح ولایت خاطرنشان کرد: این طرح ولایت که ایده علامه مصباح است بسیار اثرگذار بود و جوانان بسیاری در این طرح تربیت شدند و امید است این یادگاری از آن مرحوم همچنان باقی بماند.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین