عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۷۶۸
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
سید صدرا میرئی عنوان کرد:
مدیرعامل بنیاد روایت حیات طیبه گفت: این روزها جنگ روایت در فضای مجازی و شبکه‌های رسانه‌ای شکل گرفته است. بنابراین بنیاد روایت حیات طیبه با اشراف به این موضوع مهم فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است.

عقیق:سید صدرا میرئی مدیر عامل بنیاد روایت حیات‌طیبه گفت: بنیاد روایت حیات طیبه با اتخاذ رسالت‌های آرمانی و انقلابی، با اجرای برنامه‌ی روایتگری حسین یکتا در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس  بویژه شلمچه فعالیت خود را از گذشته و همزمان با شروع فعالیت گسترده راهیان نور آغاز کرد.

وی ادامه داد: بنیاد روایت حیات طیبه در این چند سال با برنامه‌هایی همچون شب‌های بله‌برون در سرزمین شلمچه و در سال‌های اخیر با برنامه شب‌های پرستاره که از سال 1398 در هفته دفاع مقدس در گلزارهای شهدای تهران و قم برگزار شد در تلاش است با گفتارهای روایت‌گونه از انقلاب و دفاع مقدس، ذکر و نام و جانفشانی‌های ستارگان آسمان ایران اسلامی را بیش از پیش زنده نگه دارد.

مدیر عامل بنیاد روایت حیات طیبه معتقد است از آنجایی که هیچ واقعه‌ای بی‌نیاز از روایت و هیچ روایتی هم بی‌نیاز از واقعه نیست،  در این رویدادهاست که ما محتاج به «روایتِ صادقانه‌ی وقایع» هستیم و امروز شاید بتوان گفت: فراگیرترین و مستمرترین جنگ، "جنگِ روایت‌هاست"، بنابراین برگِ برنده در دست آن جبهه‌ای است که حتی پس از فتح و پیروزی در جنگ‌ها، تا روایت پیروزی را تمام نکرده، معرکه را پایان یافته نپندارد.

وی افزود: از این روست که یک رزمنده پس از اینکه اسلحه را بر زمین گذاشت فوراً باید قلم را بالا بگیرد و  بیانش را برای ثبت و ضبط جزئیات ماجرا، به حرکت درآورد، از طرفی دیگر روایت گذشته و حال، سهم زیادی در ساختنِ روایت آینده دارد، همانطور که در فرمایشات رهبری در بیانیه‌ی گام دوم فرمودند که برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.

شهید , شهید آوینی , بهشت , بنیاد روایت فتح , جنگ , تسنیم ,

میرئی خاطرنشان کرد: ما در بنیاد روایت سعی بر این داشتیم که در امتداد روایت‌های کتاب مربع‌های قرمز و محتوای مربوط به شهدای عزیزمان در بسترهای مختلف حقیقی و مجازی روایت صادقانه از دفاع مقدس را به سمع و نظر مردم برسانیم که در این راه از گذشته دور به دلیل استقبال مردمی در رسانه ملی همراه ما بوده است و برنامه‌های شب های پرستاره و شب‌های بله‌برون به‌عنوان مرجع اصلی برنامه‌های روایتگری دفاع مقدس در آمده‌اند.

مدیرعامل بنیاد روایت حیات طیبه در پایان تصریح کرد: این روزها جنگ روایت در فضای مجازی و شبکه‌های رسانه‌ای شکل گرفته است. بنابراین بنیاد روایت حیات طیبه با اشراف به این موضوع مهم فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است و علاوه بر آن با به روزرسانی صفحات و درگاه‌های رسمی بنیاد روایت حیات‌طیبه به‌دلیل محتوای اصلی و صحیح تولیدات این بنیاد در شبکه‌های مجازی  و رسانه ملی که تقدیم دیده‌ بینندگان می‌شود، در ادامه و در دورنمای برنامه‌هایی که برای مجموعه بنیاد روایت حیات طیبه پیش‌بینی کردیم فعالیت عمده رسانه‌ای این مجموعه را با تولید محتوای مناسب رسانه‌های مکتوب، دیداری، شنیداری  و برخط با مخاطبین خود به اشتراک خواهیم گذاشت.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین