عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۹۲۷
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
جان شاک کشیش کلیسای بیورتون:
جان شاک کشیش کلیسای بیورتون گفت: دولت آمریکا با ترساندن مردم آمریکا تلاش می‌کنند مانع سفر آن‌ها به عراق و زیارت اربعین شوند.

عقیق:جان شاک (John Shuck ) در در گفتگویی با روزنامه Beaverton Valley Time حس و حال خود را از حضور در مراسم اربعین تعریف کرده است.

جان شاک یکی از کشیش‌های کلیسای "ساوت مینستر بیورتون" است که از آمریکا برای سفر اربعین به عراق سفر کرده است.

این کلیسا در جنوب غربی Denny Road و در مقابل مرکز اسلامی پورتلند ، مسجد شیعیان قرار دارد.

این کشیش آمریکایی گفت: "این بزرگترین گردهمایی مذهبی مسالمت آمیز است که در در تاریخ ثبت شده با این حال، اکثر مردم آمریکا هرگز آن را نشنیده‌اند. "

جان شاک بخشی از یک گروه تور بود که به منظور بزرگداشت مراسم اربعین از نجف تا کربلا 50 مایل پیاده روی کردند. وی به دعوت انجمن اسلامی شیعه حسینیه سیاتل عازم این سفر شده بود.

او تعبیری جالبی از سفرش به عراق دارد و می‌گوید: " با رفتن به عراق، بیشتر با همسایگان خود آشنا شدم."

 "من از داستان حسین و کسانی که از او پیروی می کنند متاثر شدم."

"من می خواستم از شجاعت او الهام بگیرم."

این کشیش آمریکایی نقل کرده است که دولت آمریکا با ترساندن مردم آمریکا تلاش می‌کنند مانع سفر آنها به عراق و زیارت اربعین شود.

"به دلیل  وجود تروریسم و ​​درگیری های مسلحانه به عراق سفر نکنید." این جمله، نقل قول مشاور وزیر امور خارجه آمریکاست که جان شاک به آن اشاره کرده است.

شاک درباره اینکه آیا تحت تاثیر این فضای رسانه‌ای قرار گرفته یا خیر، گفت: "اما من به آنجا رفتم و هرگز به این اندازه احساس امنیت نکرده بودم.

این کشیش آمریکایی تعبیری جالبی هم کرده است:" زمانی که من در عراق بودم ، آنها در ایالات متحده به مردم تیراندازی می کردند. "

پلیس عراق و نیروهای امنیتی در حرم حضور داشتند و شاک گفت که در اکثر نقاط می تواند بدون اسکورت راه برود.

کربلا ، که کمتر از یک میلیون نفر جمعیت دارد ، فاقد سیستم آب و فاضلاب و شبکه برق است. ژنراتورها بیشترین نیرو را تأمین می کنند. اما مساجد ، موسسات خیریه و دیگران در مسیر زیارتی غذا را بدون هزینه ارائه می دهند.

شاک درباره عراقی هم گفت: "آنها میزبانان باورنکردنی بودند."

وقتی فهمیدند که من اهل آمریکایی مسیحی هستم ، آنها محترمانه به طرف من آمدند تا داستان ها و ماجرا های مرا ثبت کنند.

شاک تعبیری جالبی از پیاده‌روی در مسیر اربعین ارائه کرده  است" "بدانید این راه رفتن، برای صلح ، عدالت و مقاومت در برابر استبداد است.

وی تاکید کرد که بی عدالتی در همه جا وجود دارد و انسان ها صرف نظر از دین خود می‌توانند پیرو حسین باشند و با او به عدالت و صلح برسند.

 

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین