عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۹۰۶
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
آخرین جزئیات اعزام ایرانیان به زیارت اربعین:
در نشست مسئولان حوزه حج و زیارت هماهنگی به برنامه‌ریزی با سفارت عراق در تهران برای صدور ویزای زائران اربعین حسینی اشاره و زمان اقامت زائران اربعین در عراق حداکثر یک ماه عنوان شد.

عقیق:در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، حمید رضا محمدی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات با اشاره به هماهنگی برای صدور ویزای اربعین، گفت: سفارت عراق برای صدور ویزای زائران آمادگی دارد و در صورت لزوم کنسولگری‌های این کشور در ایران نیز فعال خواهند شد.

وی با اشاره به جزئیات ویزای عراق در ایام اربعین، افزود: اعتبار روادید صادره برای زائران اربعین حسینی دو ماه و زمان اقامت در عراق حداکثر یک ماه خواهد بود.

در ادامه این نشست، علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه سامانه سماح از صبح امروز برای پیش ثبت‌نام مشتاقان حضور در مراسم اربعین حسینی فعال شده است، تصریح کرد: اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای قطعی شدن پیش ثبت نام‌ها، بیمه زائران و صدوربلیط توسط شرکت‌های هواپیمایی به سرعت درحال انجام است وهمه دست اندرکاران درتلاش هستند تا شرایط اعزام زائران فراهم و تسهیل شود.

همچنین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت لزوم اطلاع رسانی به زائران اربعین و بیان شرایط و واقعیت ها را یادآور شد و تصریح کرد: مناسب است راهکاری اندیشیده شود تا در شرایط کرونایی، زائرانی که پیاده روی و زیارت خود را انجام می‌دهند، زودتر به کشور بازگردند.

حجت‌الاسلام نواب گفت: با بررسی‌هایی که صورت خواهد گرفت، احتمال دارد شماری از مشتاقان سفر که پیش ثبت نام کرده‌اند، شرایط اعزام را نداشته باشند. بنابراین، پیش‌بینی لازم برای اینکه سهمیه تخصیص یافته به هر استان استفاده شود، صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار تشکیل کار گروهی متشکل از معاونین، مدیران و کارشناسان ذی ربط در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای بررسی ابعاد مختلف اربعین شد و تصریح کرد: راهکارها و پیشنهاداتی که در این کارگروه بررسی و به تصویب می‌رسد برای تایید نهایی به نشست شورای برنامه ریزی ارائه شود. 

حجت‌الاسلام نواب افزود: هرچند برنامه اربعین را از سازمان حج و زیارت جدا کرده‌اند، ولی همچنان بار اعزام زائران بر دوش این سازمان است. اگر از ابتدا این کار را به سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری واگذار می‌کردند قطعا مشکلات جنبی نیز ایجاد نمی‌شد. با این حال ما دست همه کسانی را که برای خدمت در حوزه اربعین در کشور ایران اسلامی فعالیت می‌کنند، می‌فشاریم و امیدواریم برطرف شدن ناهماهنگی‌ها و خدمات ارائه شده، به زیارت دلنشین برای زائران حریم آل الله منجر شود.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین