عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۳۱۲
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
پس از گذراندن دوره درمان و بهبودی نسبی؛
استاد محمدرضا حکیمی پس از گذراندن دوره درمان و بهبودی نسبی، به صلاحدید تیم پزشکی از بیمارستان مرخص و ادامه مراحل درمان در منزل پیگیری خواهد شد.

عقیق: استاد محمدرضا حکیمی پس از گذراندن دوره درمان و بهبودی نسبی، به صلاحدید تیم پزشکی از بیمارستان مرخص و ادامه مراحل درمان در منزل پیگیری خواهد شد.

یادآور می‌شود استاد محمدرضا حکیمی به دلیل شدت یافتن بیماری، ۲۷ تیرماه در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری شد.

به گزارش مهر، استاد محمدرضا حکیمی، اندیشمند دینی و نویسنده در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. او در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداخت. محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سید محمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان حکیمی بوده‌اند. از آثار محمدرضا حکیمی نیز می‌توان به «الحیاة»، «خورشید مغرب»، «عقل سرخ»، «عاشورا: مظلومیتی مضاعف»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «تفسیر آفتاب» و …اشاره کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای دهه هفتاد، در دیدار اعضای گروه ویژه و گروه معارف اسلامی صدای جمهوری اسلامی ایران سفارش به استفاده از شخصیت‌ها و فضلایی نظیر استاد محمدرضا حکیمی کرده بودند.

ایشان در این دیدار فرمودند: «شما باید یک گروه مشاوره‌ی محتوایی از مناسب‌ترین شخصیت‌هایی که امروز می‌توانید پیدا کنید، داشته باشید؛ مثلاً از آقای مصباح دعوت کنید و اصرار هم بکنید. سراغ شخصیت‌هایی هم که کنار هستند و در صحنه معارف مذهبی خیلی حضور پیدا نمی‌کنند، اما آماده هستند که به شما کمک کنند، بروید؛ مثلاً سراغ آقای محمّدرضا حکیمی بروید و از ایشان استفاده کنید.»

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین